Kadet Jakub Košťál (hmotnost 70 kg) nastoupil proti Malevovi z Hradce Králové. Borec původem z Ruska nedokázal čelit tvrdosti našeho boxera a utkání ve třetím kole raději vzdal.

Velmi cenné body

Junior Martin Stehlík (51 kg) neměl soupeře, a tak body putovaly do Jičína. To, že Martin neboxoval, zas tak nevadilo, neboť zvítězil na nedávném mezinárodním turnaji v německém Simbachu, kde porazil jasně 5:0 na body domácího Tobiase Khuna.

Senior Jan Růžička (69 kg) měl za soupeře starého známého Hyblera (Pardubice), s kterým v předchozích třech zápasech remizoval. I zde v „městě perníku“ to rozhodčí neviděli jinak, než na remízu.

Senior Ondřej Smola (69 kg) boxoval vyrovnaný zápas s Magomedovem (rovněž borec původem z Ruska, v dresu SKP Praha). Ondra zabral naplno až ve třetím kole a tím strhnul výhru na sebe. Jičínskému borci chybí větší fyzička, jinak by utkání mohl rozhodnout dříve, tedy před časovýmn limitem.

Senior Marek Bergmann (69 kg) jasně porazil 3:0 na body domácího Kosinovského. Náš Marek ovládl s přehledem celý ring. Voják z povolání Kosinovský nevěděl, kam se má doslova schovat proti „jičínským granátům“, na které nenacházel žádnou protizbraň, a tak je raději schytal do hlavy, což ho připravilo o výhru.

Senior Vlasta Troják (81 kg) nastoupil proti Slámovi (Hradec Králové), kterého před čtrnácti dny porazil v domácím prostředí, a to v prvním kole r.s.c. Tentokrát si Sláma pohlídal tvrdou Vlastovu pravačku a nešel k zemi, jenže na jičínského borce nestačil, o čemž hovoří přesvědčivé vítězství 3:0 na body pro jičínské barvy, tedy pro Vlastu Trojáka. Je to Vlastova již čtvrtá výhra po sobě.
Doufejme, že tuto vítěznou šňůru jen tak nikdo nepřeruší. Devět bodů, dosažených za tři výhry, dva body za Růžičkovu remízu nechávají jičínské družstvo ve hře o stříbrný a bronzový stupínek druholigové soutěže mužů. Prvenství si již dříve zajistil Hradec Králové.

O zbývající medaile se utká Jičín s Lokomotivou Trutnov a dotírat bude v posledním kole, které je na programu 31. května v hlavním městě, určitě oddíl Marka Šimáka Boxing Praha. Věřme, že bramborová placka zbyde na někoho jiného. Bedřich Doležal starší