Nejprve v přípravce Erik Brádle (63 kg) s přehledem vybodoval Novotného (BC Praha) 3:0 na body. Potom v kategorii mužů Marek Bergman (69 kg) podlehl na body po velkém boji zkušenému Škodovi (SKP Škola Praha) 2:1 na body.

Ve stejné kategorii vše napravil Vlasta Troják (81 kg). Jeho soupeř Trmal (BC Říčany) nevěděl, kde mu hlava stojí a po několika počítáních ringový rozhodčí zápas ukončil výhrou r.s.c. ve třetím kole pro jičínského boxera Vlastu Trojáka.

Trenérská dvojice Bedřich Doležal s Miroslavem Janďourkem odcestovala do Hradce Králové s výpravou sedmi boxerů k 15. kolu s cílem zaútočit na druhé místo tabulky 2. ligy mužů, které jičínské družstvo obhajuje z loňského roku. Ondřej Smola, ani Jakub Košťál neměli soupeře, a tak do ringových bojů zasáhlo pět zbývajících borců. Jak se vyvíjela utkání v královéhradeckém ringu.
V kategorii kadetů Jakub Chval (57 kg) se hned v úvodu utkání zranil a doboxoval proti Járočkovi (Třeboň) s dosti velkými bolestmi, ale i tak přesto si udržoval po celý zápas mírnou převahu. Rozhodčí však byli jiného názoru, výhru 2:1 na body přisoudili třeboňskému borci. Touto nešťastnou porážkou byl jejich výčet ukončen.

V kategorii juniorů Martin Stehlík (51 kg) porazil jasně na body o šest kilogramu těžšího Mužika (Třeboň). Následovala tři utkání v kategorii mužů. V zápase vedeném ve velkém nasazení Jan Růžička (69 kg) měl za soupeře ruského borce Avastimova, startujícího za DDS Praha. Utkání s přesnými tvrdými údery se muselo určitě všem líbit a skončilo zaslouženou remízou. Opravdu nádherný zápas.

Marek Bergman si chtěl napravit reputaci z pražského ringu, což plně poznal Pavlov (Trutnov), ten totiž chytnul hned v prvním kole tvrdý pravý hák na bradu a poroučel se na podlahu ringu. Pavlov otřesen vstal, a protože byl silně otřesen, měl zápas rozhodčí ukončit, což se nestalo. Následovala tedy opět pravačka jičínského borce, značící konec utkání, r.s.c. v prvním kole vítězí Marek Bergman.

K poslednímu zápasu nastoupil Vlasta Troják (81 kg) proti domácímu Slámovi. Jakoby si vzal mustr z předešlého utkání a i on pravým zadním hákem ukončil zápas v prvním kole výhrou r.s.c. Vlasta Troják je dalším příslibem pro jičínský box. Jeho tvrdost, odhodlání se srdcem boxera určitě přinesou výsledky. Jičínští boxeři se po dvou zvládnutých kolech posunují na stříbrnou příčku tabulky. Zbývá doboxovat ještě dvě kola, 17. května v Pardubicích a 31. května opět v Praze. Držme jim palce, budou to potřebovat. Letošní sezona tak je pro jičínský box velice úspěšné, medaile z mistrovství republiky hovoří za vše. Bedřich Doležal st.