Na váhu se postavilo celkem čtyřiapadesát boxerů, z toho třináct v dresu domácího BC Jičín. A ještě pro úplnost tři v kategorii kadetů, stejný počet juniorů a zbytek, tedy šest, mužů.

V úvodu se představil v přípravce Erik Brádle (63 kg) a svého soupeře Jireše (Hradec Králové) zaskočil hned v prvním kole, kdy uplatnil své tvrdé údery, Jireš překvapen tímto nástupem byl počítán a zrodila se výhra ve prospěch Erika v prvním kole r.s.c.

To byly bitvy

Martin Stehlík, novopečený vicemistr republiky ve váze 48 kg, proti němu mistr republiky Jakub Majzek (Paleastry Praha). Před utkáním by se dalo říci, že karty byly rozdány předem, opak byl však pravdou. Martin s dosavadními osmi zápasy na svém kontě proti šestapadesáti Majzelovým, to však platilo pouze v prvním kole, které domácí boxer prohrál. Jenže ve dvou zbývajících soupeře doslova převálcoval a zajistil si tak výhru 3:0 na body.

Jakub Chval, dvojnásobný vicemistr republiky v kategorii kadetů a juniorů, ve váze 54 kg, měl Anderlemu (Palaestra Praha) vracet porážku z letošního roku. Za mohutného povzbuzování nejenom jičínských diváků, ale také příznivců z Nové Paky, dokázal Jakub porážku oplatit jasnou výhrou 3:0 na body.

V dalším zápase neměli dva jičínští boxeři soupeře, a tak nastoupili proti sobě – Jakub Košťál vers. Jakub Daniš (70 kg). Prvně jmenovaný využil svých zkušeností a po tvrdém úderu mu jeho klubový kolega vzdal.

A pak už následovalo tolik očekávané utkání ve váze 91 kg, kapitána domácího družstva Martina Křeliny, čtyřnásobného mistra republiky kadetů a juniorů. Protějšek, tedy jeho soupeř Šabah (SŠB Hradec Králové), svými dvěma metry připomínal známého soupeře z Rychlých šípů, přezdívaného Dlouhé Bidlo. Jenže Šabah byl opravdu důstojným soupeřem a po prvním kole vedl na body. Náš Martin se nedal vyvést z míry, zkrátil vzdálenost, lépe zasahoval. Šabah ztrácel dech a prohrál 3:0 na body. Ještě po této výhře odcestoval Martin Křelina s Baníkem Most, kde je na hostování, do Ostravy k utkání 1. ligy a porazil tam na body domácího Paščaka. Připomeňme, že Martinovi je teprve 17 let a je to jeho čtvrté vítězství v 1. lize. Ve váze +91 kg neměl Rudolf Špringer soupeře, a tak zvítězil bez boje.

Následovaly zápasy mužů. Do 69 kg Šimon Chalupa nestačil na Grindlera (Trutnov) a prohrál ve druhém kole. Ondřej Smola v pohledném utkání jasně vybodoval Pavliše (Hradec Králové). Marek Bergmann zaslouženě, ale po velkém boji podlehl podstatně zkušenějšímu Soumarovi (Hradec Králové). V posledním zápase této hmotnostní kategorie nastoupil Jan Růžička s protřelým veteránem ringu Josefem Hyblerem (Pardubice). Co naplat, že zápas probíhal v jasné režii našeho borce. Ze tří rozhodčích byli dva z Pardubic, a tak duel skončil pro zklamaného Růžičku nerozhodně. Nutno podotknout, že zklamáni byli i přítomní diváci.

Ve váze 75 kg se po dlouhé nemoci vrátil Martin Saska a ve velkém boji vyválčil remízu se Slámou (Hradec Králové). K tomu jen říci „klobouk dolů“. Ve váze 81 kg mezi ringové provazy vstoupil ke své premiéře Vlasta Troják, na kterého se snad přijelo podívat půl Vrchlabí. V zápase s Frischlem (Mladá Boleslav) předvedl Vlasta na nováčka krásnou škálu úderů a ukázal se jako velký bojovník s hladem po vítězství. Přítomné diváky doslova zvedl ze sedadel, prokázal i větší tvrdost, jasná výhra na body 3:0 toho byla dokladem. Výkon potěšil i oba tábory, jak jičínských příznivců, tak i z Vrchlabí.

Skvělé odpoledne

Co říci závěrem? Boxerské odpoledne se po všech stránkách vydařilo. Domácí získali cenné body, přišlo hodně diváků, ale především a to je velmi podstatné, z celkového počtu 25 zápasů se nikdo nezranil. Velký dík patří všem jičínským boxerům za předvedené výkony. Oběma trenérům Bedřichu Doležalovi ml. a Miroslavu Janďourkovi za výborně připravené borce. A samozřejmě spoustě diváků za jejich podporu a věřím, že na podzim opět přijdou. Bedřich Doležal starší