Jak se postupně vyvíjela utkání (na prvním místě vždy uveden jičínský borec).  

Erik Brádle v kategorii přípravky (váha 60 kg) boxoval s Jiráčkem z Třeboně. Ve vyrovnaném pohledném zápase plném pěkných akcí, zvítězil těsně na body 2:1 Jiráček.  

V kategorii kadetů Jakub Daniš (70 kg) nastoupil ke své první premiéře proti Minaříkovi (BC Domažlice). Jakub s ním ještě po dvou kolech vedl těsně na body. Ve třetím však dominovala především fyzická kondice soupeře a ta rozhodla o jeho bodové výhře. Jakub prostě na své fyzičce musí zapracovat.  

Mistr republiky

Trojnásobný mistr republiky Martin Křelina (+91 kg) neměl ve své juniorské kategorii soupeře. Avšak pro své zkušenosti si může dovolit startovat i mezi muži, kde mu byl soupeřem pardubický Hraniček, obr měřící 202 cm s váhou 120 kg. Se svou postavou by se spíše hodil do týmu pardubických basketbalistů. Své zkušenosti umí Martin plně využít, což potvrdil přesvědčivou, jasnou výhrou 3:0 na body. Ještě nezbývá dodat, že týden před tímto zápasem startoval Martin v 1. lize mužů v dresu Baníku Most a zvítězil nad zkušeným Ipserem z Liberce opět jasně 3:0 na body.  

K poslednímu zápasu vstoupil mezi ringové provazy Marek Bergman (60 kg) a bez problému vyprovodil z ringu bodovou výhrou 3:0 Kopáčka z BC Julius Torma Praha. Dokonce ve druhém kole poslal svého soupeře na podlahu ringu. Pro Kopáčka je ctí, že zápas nevzdal a dokončil.  Ani Marek Bergman v dresu Baníku Most se nedal zahanbit a při nedávném debutu v Německu remízoval s jejich zkušeným pořízkem Avedisem. Tady by slušela Markovi výhra, jenže domácí rozhodčí to většinou vidí jinak.  

Další akce

Jičínští chlapci mají před sebou dvě velké akce. Už o víkendu se koná v Brandýse nad Labem mistrovství republiky juniorů, kde budou BC Jičín reprezentovat Martin Stehlík (48 kg), Jakub Chval (51 kg), Rudolf Špringer a obhájce zlaté medaile Martin Křelina, oba ve váze do 91 kg.  

Poté bude následovat dlouho očekávané utkání v Jičíně 5. dubna v Masarykově divadle, kde BC Jičín je pořadatelem 12. kola juniorské ligy a druhé ligy mužů v boxu. A věřte, bude to stát za to! Další informace najdete na www.boxclubjicin. kvalitne.cz. Bedřich Doležal