V konkurenci 98 sportovců ze čtyřiceti oddílů se rozhodně neztratila.


Na Martina Stehlíka (48 kg) se v úvodu šampionátu usmálo štěstí a postoupil volným losem do semifinále. Tam ale narazil na zkušeného Polakoviče (Olomouc) a podlehl mu jasně na body. I tak zisk bronzové medaile je úspěchem.


To Jakub Chval (52 kg) takové štěstí neměl. V prvním kole se totiž střetl s nasazeným Zavodským (Jihlava). Ve velmi tvrdém, vyrovnaném, utkání si oba borci museli sáhnout až na dno svých sil. Zápas tak skončil nerozhodně 10:10 na body, avšak na pomocné body zvítězil 22:19 Jakub Chval a postaral se o největší překvapení na mistrovství. V semifinále mu byl soupeřem Vozár (Karviná). Jakub se se svým soupeřem vůbec nepáral a doslova sprškou úderů ho smetl, vyprovodil z ringu výhrou v 1. kole r.s.c. vzdáním soupeře.

Jakube, nevadí

A bylo tu finále, kdy na jičínského borce čekal druhý nasazený boxer Štádler (Plzeň) s více než stovkou odboxovaných zápasů v ringu, to už je opravdu cifra. Zde bych se chtěl pozastavit nad fascinujícím velkým výkonem Jakuba Chvala. Ten od začátku šel za svým snem, vybojovat zlatou medaili, boxoval celým srdcem. Tady ale opět slavila vystříbřenost, zkušenost Štadlera a těsná výhra na body 16:13. Ale i tak stříbrná medaile je krásným ziskem.


Poslední z jičínské trojky vstoupil mezi ringové provazy v těžké váze Rudolf Špringer (nad 80 kg) a jakoby kráčel v Jakubových stopách až do finále. Ve vyřazovacím utkání bleskově porazil hned v prvním kole r.s.c. vzdáním soupeře Hroníka (Ústí n. L.), jenž byl dvakrát počítán. K tomu netřeba komentáře. Výhra našeho Rudu posunula do semifinále, kam se také probojoval jeho známý soupeř z předešlého utkání juniorské ligy Akamberg. I když sokolovský borec boxoval o něco čistěji než v Třeboni, na výhru pro něho to bohužel nestačilo a výrokem 12:10 na body zůstal stát před finálovou branou.

Tam vstoupil náš Ruda. Čekal na něj Beníček (Vítkovice). V tomto zápase ještě po dvou kolech vedl Ruda 8:6 na body, avšak v závěru třetího kola mu chyběla ještě trochu fyzička, a tak se zrodila těsná výhra na body 11:9 pro Beníčka. Takže druhá získaná stříbrná medaile na hrudi Rudolfa Špringera znamenala celkově úspěšný start na tomto mistrovství. Tři účastníci – tři medaile, dvě stříbrné a jedna bronzová.


Teď už klepe na dveře další mistrovství republiky juniorů, pořadatelem je již za měsíc Brandýs nad Labem a Jičínští chybět nebudou. Bedřich Doležal