Vraceli se s dobrými výsledky (na prvním místě uveden jičínský borec).


Erik Brádle – Dominik Hruška (BC Pardubice), kategorie 57 kg.
Erikovi je teprve 13 let a byl to jeho první zápas, soupeř nastupoval k třetímu utkání. I přes tuto výhodu se zrodila zasloužená remíza.


Martin Stehlík – Papp (Karlovy Vary), kategorie kadeti, 48 kg. Martin boxoval se soupeřem o nominaci na mistrovství republiky této věkové kategorie (Krnov 15. – 17. února). Papp byl sice zkušenější, jenže výborná příprava jičínského borce ho zaskočila, a tak po dvou počítáních zvítězil Stehlík r.s.c. ve druhém kole a zajistil si tak start na republikovém šampionátu.


Jakub Chval – Andrle (Palaestra Praha),
kategorie kadetů, 54 kg. Jakubovi se utkání vymklo z rukou. Nedařilo se mu zkracovat vzdálenost, dostával se tak vyššímu soupeři na tělo, navíc zápas nezvládl ani fyzicky. Před blížícím se mistrovstvím republiky musí nutně zapracovat na kondičce. Andrleho výhra na body je toho varováním.


Rudolf Špinger – Šimek (BC Julius Torma Praha), kategorie kadeti, 86 kg. Další Jičíňák, který je v přípravě na mistrovství republiky kadetů. První kolo bylo vyrovnané, další dvě vyzněla jasně pro Rudu. Rozhodčí to však viděli jinak, výhru 2:1 na body doslova darovali pražskému borci.


Martin Křelina neměl soupeře, nic to nevadilo, neboť hned druhý den společně s Jakubem Chvalem odcestovali na reprezentační soustředění do Chotěvic u Trutnova. Tady bude probíhat příprava na šampionát (Brandýs n. L. 14. – 16. března).


Marek Bergman – Koubek (SŠB Hradec Králové),
kategorie senioři, 69 kg. Domácí borec, mohutně povzbuzován diváky, se valil vpřed jako parní válec, jenže tvrdě narazil na Markovu zkušenost. „Tvrdě“ zde platí dvojnásob. Těžké inkasované údery Koubkem několikrát otřásly, v posledním kole Marek ještě vystupňoval tempo a zvítězil u všech rozhodčích 3:0 na body.


Jan Růžička – Šrámek (SAC Praga Praha),
kategorie senioři, 69 kg. Velký Růžičkův návrat do ringu po čtyřech letech odmlky. Lépe to snad ani nemohlo dopadnout. Honza svého soupeře proháněl po celém ringu od první vteřiny. Po třech počítáních se Šrámek sotva držel na nohou. Poté ringový rozhodčí ukončil zápas r.s.c. ve druhém kole vítězstvím Honzy Růžičky.


K příštím zápasům zajíždí družstvo jičínských boxerů do Třeboně, kde proběhne deváté kolo juniorské ligy. Tady to bude opravdu ostrý test pro Jakuba Chvala, Martina Stehlíka a Rudu Špringera před mistrovství republiky v Krnově.


Nakonec pozvánka pro příznivce boxu. V sobotu 5. dubna se v kulturním domě na Husově třídě v Jičíně uskuteční 12. kolo juniorské ligy a 2. ligy seniorů. Bedřich Doležal