SK Aritma Praha – BSK CT TJ Jičín 54:75 (12:19, 18:38, 39:57). Body: Kynčlová 28, 6/3 1x3, Vařechová 21, 6/5 2x3, Kozáková 6 1/0, Rychnová 4, Kubínová 4, Kaiserová 4, 4/2, Dlouhá 4, Klozová 2, Babáková 2. Osobní chyby: 19:18. Trestné hody: 16/9 – 21/10. Trojky: 1:3.

Pro tento víkend byl kádr oslaben o dvě pivotmanky, Černíkovou a Smejkalovou. Proti sice mladé a nezkušené, ale nevyzpytatelné a běhavé Aritmě družstvo nastoupilo až moc opatrně a ve třetí minutě prohrávalo 10:3 (z pohledu Aritmy).

Zjištění, že vítězství dnes nebude zadarmo, agresivnější obrana, zpřesněná střelba a rychlý přechod do protiútoku totálně odzbrojil soupeře a po první části hry již Jičín vedl 12:19. Ve výborném výkonu pokračoval i ve druhé čtvrtině. Poklesl pak ve třetí části hry a na počátku poslední čtvrtiny (ovlivněno i rychleji se měnící sestavou na hřišti). V závěru však dalším náporem po vystřídání za stavu 54:66 upravil na konečný výsledek 54:75. Škoda je, že v tomto utkání se nepodařilo dát více šancí hráčkám z lavičky.

Valosun Brno B – BSK CT TJ Jičín 52:81 (15:23, 24:43, 37:53). Body Jičín: Kubínová 18 2/2, Vařechová 12, Klozová 11 2/1, Kynčlová 10, Kaiserová 7 4/3, Čeřovská 7 2/1 2x3, Babáková 6, Rychnová 4, Kabátová 4 2/0, Holcová 2. Osobní chyby: 12:19. Trestné hody: 13/4 – 12/7. Trojky: 2:2.

Do utkání proti papírově „nejslabšímu“ soupeři nastoupil hostující tým s úkolem co nejdříve nahrát bodový rozdíl ve svůj prospěch a dát šanci všem dvanácti hráčkám. Soupeř, posílen o tři hráčky z extraligového kádru Brna A, přesto z počátku lehce trápil.

Od 4. minuty utkání však měla jičínská děvčata již hru ve své režii. Jejich výkon měl kolísající charakter způsobený především častým střídáním sestavy. Pouze ve třetí čtvrtině se trápila se zakončením a tuto část hry o tři body prohrála.

Za nízký počet ztrát a vysokou frekvenci střelby a tím i vyšší počet doskoků patří družstvu pochvala. Scénář utkání pak byl velmi podobný tomu sobotnímu. Body mají velkou cenu.