Jak jste spokojen s přípravou? Určitě splnila svůj cíl, to znamená dát družstvo dohromady na novou sezonu. Nejprve jsme se věnovali nabírání fyzické kondice, potom přišly na řadu tréninkové jednotky a série přátelských zápasů, převážně s celky se zahraničí, také soustředění v německém Ronneburgu se povedlo.

Co nové posily a zdravotní stav týmu? Jak Martin Půta, tak Vladimír Hrubý dobře zapadli do kolektivu. Družstvo je připraveno, nenastoupí však brankář Jan Barák, který měl autonehodu. Nakvalitního soupeře se všichni těší.

Představíte se pod novým názvem, ale také na zrekonstruované palubovce. Jak se vám líbí? Je to kvalitní stánek, vyzkoušeli jsme ho při zápasech a mohu říci, že nemá chybu. Je důstojný pro tak vysokou soutěž. Věřím, že budou chodit i diváci a také to ocení.

Do extraligy se přihlásil i slovenký celek z Prešova… Ano, je to tak, bude třináctým týmem, jeho výsledky nebudou do tabulky započítávány. Prešov má obrovskou hráčskou základnu, a tak startuje i v naší extralize. My ho uvítáme v Jičíně pravděpodobně v neděli 21. října, kdy oba celky nastoupí před televizními kamerami.

K odvetě ovšem musíte v únoru až na východ Slovenska. Bude to hodně náročné, soupeř cestovné hradí, ale ostatní zůstává na nás. Přesto tam chceme odehrát kvalitní utkání.

Základní část skončí v polovině března. Co dál? Chceme co nejlépe zvládnout nadstavbovou část.