Účastníci musí být naprosto komplexní bojovníci, kteří jsou schopni čelit úderům, kopům a v neposlední řadě boji na zemi, kde jsou samozřejmostí údery, páky a škrcení. Na zápas MMA byl vyslán Michal Popelák. Michal značně nervózní vstoupil do ringu dobře zahřátý, plný sil a chuti zápasit. Poslední úpravy sekundantů a mohlo se začít. Rozhodčí upozornil oba borce na zakázané techniky, zkontroloval rukavice a zaznělo slovo fight.

Oba borci do sebe nekompromisně zajeli. Michal si našlápl a spustil kombinaci directů (úderů), kterou zakončil štiplavým lowkickem (kopem na stehno). Protivníkovi klesla přední noha a na obou stranách přeběhla smršť úderů, ze které lépe vyšel protivník, jenž dobře zasáhl Michala directem.

Michal odcouval pohotově dozadu a z pevného postoje nastartoval do tvrdého Takedownu (porazu), zakončeného údery, s pokusem vyhoupnout se na Anakondu (škrcení). Protivník si byl vědom svých nekvalit na zemi, pohotově se z Takedownu dostal a zaujal výchozí postavení.

Proběhlo pár opatrných pohybů v ringu a my jsme se stali svědky něčeho neuvěřitelného. Časomíra ukazovala 01.30 min., když najednou Michalovi vyletěl nekompromisní levý hák na odkrytou soupeřovu bradu. A technikou KO poslal soupeře k zemi.

Michal jako správný bojovník se ihned s rozhodčím přesvědčil jestli je soupeř v pořádku a pak už si jen užíval vítězství.

Nám teď nezbývá nic jiného než Michalovi poděkovat za skvělou reprezentaci města Jičína a klubu KTK Jičín – sekce MMA Jičín. Zároveň se můžeme těšit na další zápasy v průběhu letošního a příštího roku, kdy MMA Jičín bude vysílat další borce na MMA zápasy a Grappling.