Šampionát ve sprintu se bude konat v pátek 19. června odpoledne a v podvečer v Kutné Hoře a závod hlavních kategorií H21 a D21 bude přenášet přímým přenosem i Česká televize. Kontroly budou rozmístěny v historické části zmíněného města, v uličkách v okolí chrámu sv. Barbory, Jezuitské koleje a dalších zákoutích. Poběží se na mapě v nezvyklém měřítku 1:4000.

V sobotu se u Zdechovic u Přelouče na okraji Železných hor koná odpoledne semifinále mistrovství ČR na krátké trati, běží se na dobře průběžném prostoru s pouze menším převýšením terénu. V části je terén kamenitý. V neděli dopoledne se uskuteční v témže prostoru finále M ČR a Veteraniády. Do finálových kategorií A postupuje polovina závodníků z každé kategorie (maximálně však 25).

Do boje zasáhnou i desítky závodníků oddílů z Jičínska a okolí. Naděje na dobrá umístění mají zejména zástupci Sportcentra Jičín, LOB Nová Paka, SK Studenec nebo OK Jilemnice. V hlavních kategoriích D21 a H21 patří k favoritům zejména sestry Dana a Radka Brožkovy (Sportcentrum Jičín), Monika Topinková, Katarina Labašová a Iveta Duchová, mezi muži Michal Smola, Petr Losman, Tomáš Dlabaja, ale také Ondřej Kazda (Sportcentrum Jičín), Michal Matějů (Slavia TU Liberec) a Pavel Hradec (OK Chrastava). (pv)