HBC Ronal Jičín - Pepino SKP Frýdek-Místek 32:22 (18:10)

Nejvíce branek: Šulc 8/2, Kubík 4, Krahulec 4 – Petrovský 6, Kocich 4/3, Musálek 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 650.

Házenkáři to dokázali. Jasnou výhrou o deset gólů nad Frýdkem-Místkem si zajistili postup do nejlepší osmičky extraligy. Nic na tom nemůže už změnit ani poslední extraligové kolo, kdy Jičín zajíždí do Kopřivnice. Tam bude bojovat „pouze“ o co nejlepší umístění pro play off.

CO ROZHODLO

Jičín diktoval tempo hry od začátku utkání. Výborně chytal Filip Veverka, který držel skvělou úspěšnost po celé utkání. A bezesporu parádně zahrál Ondřej Šulc. Vymýšlel zajímavé akce. A hlavně se dokázal prosadit, když zaznamenal osm branek. „Na Ondrovi je vidět, že když trénuje, tak hraje skvěle. Byl to týmový výkon, ale on byl tahounem týmu, řekl trenér Jičína Petr Mašát. Jeho svěřenci si zajistili dvoubodovým ziskem účast mezi nejlepší osmičkou týmů, která bude bojovat v play off o medailové příčky. „Dostat se do vyřazovací části byl rozhodně cíl a jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout a jsme tam,“ dodal Mašát. Základní část zakončí Jičín v pátek od 18 hodin v Kopřivnici.

Krahulec: Velká úleva, předvedli jsme skvělý týmový výkon

Čtyřmi brankami pomohl v utkání Jičína s Frýdkem-Místkem k jasnému vítězství 32:22 DAVID KRAHULEC. Jičín si i jeho zásluhou vybojoval účast v play off. „Byl to skvělý týmový výkon. Určitě se nám všem ulevilo,“ řekl právě Krahulec
Šlo o jedno z nejdůležitějších utkání, vy jste to proti Frýdku-Místku zvládli na výbornou.

Jsme za to moc rádi. Po těch třech prohrách, kdy nám proklouzly mezi prsty, nás to moc těší. Kdyby se nám povedlo jedno utkání dotáhnout do vítězného konce, tak už jsme mohli mít klid. Nakonec to bohužel došlo až do takového stavu, že jsme museli doma vyhrát.

Panovala velká nervozita před utkáním, když jste věděli, že je potřeba to na domácí palubovce urvat?
Určitě jsme před utkání byli nervozní, protože jsme si uvědomovali tíhu okamžiku, ale dali jsme do toho všechno.

Mohlo hrát roli, že soupeř už měl postup do vyřazovacích bojů jistý?
Samozřejmě mohlo, ale spíš si myslím, že byli dost překvapeni, jak jsme na ně vletěli. Dařilo se nám proměňovat naše šance. Důležité bylo, že nepřišel nějaký výpadek.

Asi vám spadl kámen ze srdce, že v Kopřivnici nemusíte za každou cenu vyhrát.
To ano, protože víme, že se tam velmi těžko vyhrává. Myslím, že nám tahle výhra může pomoct před play off.

Ukázal Ondřej Šulc, že je pro vás klíčovým hráčem?
Ondra nás táhne už několik posledních zápasů skoro sám. Tentokrát jsme ho podpořili a bylo to znát na výsledku.