Druhý turnaj sehráli Jičínští tuto neděli v Tanvaldu, pořádal ho klub ELP Jablonec nad Nisou pod hlavičkou O Pohár Jabloneckého deníku a jeho charakteristika byla obdobná. Jičínští se turnaje zúčastnili opět v kombinované sestavě, tedy šest mužů a osm mladších či starších dorostenců.

Soupeři zde byli již silnější, a tak jičínští hráči museli předvést více ze svého umění. Proti boleslavskému turnaji, který Jičín vyhrál, přibyli Kvasnička a Šulc z mužů a Kolomazník a Kužílek z dorostenců. Turnaj ovládl extraligový tým Dvora Králové, Jičínští skončili druzí před juniorkou Dukly Praha, domácími a celkem ČambVamb Praha.

Jičínští se opět snažili o prověření schopností především rychlých útoků a důrazné obrany. Velmi dobré zápasy sehráli hned v úvodu se Dvorem Králové a poté s juniorkou Dukly. Naopak se trápili v posledním zápase s druhým pražským celkem, v tomto utkání se k výhře protrápili. Střídání narušilo brzké zranění T. Chýlka, který musel odstoupit již v 6. minutě prvního zápasu. Stejně jako v Mladé Boleslavi střídali Jičínští dvě šestky – tzv. mladé a mladší. Všichni hráči podávali, až na vyjímky, dobré výkony, určitě předváděli nejrychlejší i nejnápaditější hru v turnaji.

Dařilo se opět T. Babákovi, který řídil hru mladších, střelecky ho podpořili Kolomazník, Svoboda z mladších, u mladých to byli pod taktovkou Kvasničky Šulc, Hošic a Jakl. Brankářské duo pokračovalo ve výkonech z minulého týdne, nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen jičínský T. Coufal, hráčem Dan Michalík (nyní Dvůr Králové) a střelcem pražský Přibyl z 24 brankami.

Výsledky a sestava HBC Ronal Jičín B: – Dvůr Králové 15:16, – Dukla Praha 26:14, ELP Jablonec 23:10, – ČamVam Praha 24:20. Sestava: Coufal, Podzimek – T. Babák 16, Kolomazník 16, Svoboda 10, Kvasnička, Šulc, Hošic, Chyba a Jakl 7, Pavlíček a Čurda 4, Kužílek 2, T. Chýlek.

Nyní čeká turnaj starší dorostence, v neděli zajíždějí k obhajobě putovního poháru do Nového Veselí. Starší dorost zde bude tradičně doplněn o mladší dorostence, pro které to bude také závěrečná příprava před jarem. Poslední přípravu pak absolvují Jičínští 6. února v Bělé pod Bezdězem a o týden později již začínají jarní odvety první ligy mužů a obou prvoligových dorostů.⋌ (mk)