Velká cena Jičína má tradici skoro 50 let a letos byla opět pod patronací starosty Martina Puše, který věnoval nádherný pohár pro absolutního vítěze, zároveň přivítal účastníky a celou soutěž zahájil.

Závodníci v disciplíně univerzální trap byli rozděleni do třech kategorií senioři (do 55 let), veteráni (nad 55 let) a kategorie juniorů a žen byla sloučena do jedné a soutěž na loveckém kole se střílela bez rozdílu kategorií. Počasí střelcům přálo, a tak se podařilo třem závodníkům dosáhnout „čisté pětadvacítky“, byli to Jaroslav Srba, Jaromír Jabůrek a Miroslav Jabůrek.

V kategorii seniorů zvítězil perfektním nástřelem 72 terčů Miroslav Jabůrek z Hradce Králové a zároveň získal pohár pro absolutního vítěze. Druhé místo získal domácí střelec Zdeněk Chaloupský z Psinic nástřelem 68 terčů. O třetím místě rozhodoval rozstřel, kde měl více sportovního štěstí mladší z bratrů Jabůrkových a hned prvním zásahem si vybojoval třetí místo nástřelem 64+1terč.

V kategorii veteránů zvítězil Jaroslav Srba z Mimoně (69 terčů), druhý byl Jiří Rosenbaum (64 terčů) z Kolína a třetí Petr Kočí (62 terčů) z Mimoně.

Ve sloučené kategorii žen a juniorů zvítězila paní Iva Pohanková (Kolín) velice pěkným nástřelem 57 terčů. Stříbrnou medaili si odvezl Martin Frölich (Praha) nástřelem 52 terčů a bronzovou Petr Doškář nástřelem 44 terčů.

V disciplíně lovecké kolo zvítězil František Bednář (36 terčů) z Dobré Vody, druhý skončil Zdeněk Chaloupský (Psinice) 35 a třetí Robert Musil (Kolín) 34. (joker)