O očekávaný úspěch se tedy zasloužili Lukáš Knap a Jan Šmidrkal (oba úspěšnost 100 %), Jakub Oravec (95,2 %), Roman Růžek (88,9 %), Tomáš Vydra (83,3 %) a Marek Štefan (66,7 %).

Stříbro získala téměř senzačně Radim, která tak zúročila tréninkovou píli a pře-kvapila tím další konkurenci. V týmu hráli Jakub Novák (75,9 %), Matěj Holzer (74,1%) a Václav Kříž (41,7 %).

Na vítěze základní části Lázně Bělohrad nakonec zbyl „jenom“ bronz, když i pro soutěže dospělých perspektivní tým tvořili Jiří Novotný (80,8%), Jakub Kordík (53,6%) a Lukáš Malý (50%).

Popovice skončily čtvrté, soutěž odehrály prakticky ve dvou, byli to Jiří Novotný (63,6%) a Roman Voldán (51,5%), jeden záskok absolvoval i Lukáš Tomášek.

Do finále mohla výkonnostně patřit i pátá Veliš, která však smolně prohrála některá utkání základní skupiny. Kádr družstva: Petr Müller (82,4 %), David Malý (76 %) a Matouš Veselý (70,1 %).

I šestý Jičín disponoval silným týmem, ovšem na finálovou skupinu to nestačilo. V zápasech se vystřídali Rudolf Vaněk (73,3 %), Martin Pozner (68,2 %), Jan Morávek (66,7 %), Daniel Fedor (33,3 %) a Lukáš Chynoranský (20 %).

Jeden z jasných favoritů na medaile, Kopidlno, nebude se sezonou spokojeno. Příliš míchalo sestavou, a tak z toho nakonec bylo až sedmé místo, hráli: Vojtěch Slavík (81,3 %), Pavel Kodet (78,9 %) a Pavel Myška (43,8 %), lavičku tvořili Ivo Miške, Patrik Paleček a Vladimír Ulrych.

Přesně v polovině tabulky skončily technicky zdatné Hořice – Milan Kárník (64,7 %), Petr Tázlar (57,1 %), Michal Šubrt (50,0 %) a Zbyněk Nálevka (34,6 %).

Deváté Žlunice měly k dispozici pouze dva hráče – ovšem ti se v soutěži rozhodně neztratili: 100 % startů tedy měli Tomáš Macura (55,9 %) a Martin Smutný (23,5 %). To desáté Valdice neobhájily žebříčkové postavení svých hráčů, měly být v tabulce určitě výše. Na soupisce figurovali Svatopluk Sýkora (59,3 %), Adam Havel (58,8 %) a Michal Karlas (58,3 %).

Nezkušená Nemyčeves skončila jedenáctá a to odpovídá její výkonnosti. Většinu zápasů odehráli Jaroslav Suchánek (40 %) a David Novotný (35,7 %), dále se zapojili i Patrik Novotný, Ondřej Homola a Jakub Slavík.

Dvanáctá Železnice také nebude s umístěním spokojena, měla být výrazně výše. Bojovali hráči Lukáš Vraštil (62,5 %), Ondřej Drahoňovský (23,3 %), Adam Vojtěch (10,0 %) a Vladimír Vraštil (8,3 %). I Libáň měla potenciál na lepší výsledek – třináctá příčka je velmi nedůstojná. V sestavě byli Jan Jůza (53,1 %) a Zdeněk Pešta (40,6 %).

Předposlední mladý tým Úbislavic jistě dosáhne v příštích sezonách výše, zkušenosti zatím nejsou, vědí to i hráči Filip Brendl a Milan Samler (oba 14,3%).

Od začátku soutěže bylo jasné, že poslední příčku obsadí tým z Lánů, který tuto soutěž bral pouze jako nutné zlo, oba jeho hráči (Michal Janák a Filip Kňourek) neuhráli prakticky nic!

Perspektiva v mladých hráčích. Určitě lze vyjmenovat téměř 30 hráčů, kteří už úspěšně zasahují do mužských soutěží, což představuje naději do budoucnosti. Jsou to určitě a nejméně Lukáš Knap, Jan Šmidrkal, Jakub Oravec a Roman Růžek (Nová Paka), Lukáš Malý, Jiří Novotný a Jakub Kordík (L. Bělohrad), Petr Tázlar, Milan Kárník a Zbyněk Nálevka (Hořice), Roman Voldán a Jiří Novotný (Popovice), Pavel Kodet a Vojtěch Slavík (Kopidlno), Jan Jůza (Libáň), Tomáš Macura (Žlunice), David Malý, Petr Müller a Matouš Veselý (Veliš), Lukáš Vraštil (Železnice), Matěj Holzer, Jakub Novák a Václav Kříž (Radim), Martin Pozner, Daniel Fedor a Rudolf Vaněk (Jičín), Michal Karlas, Svatopláuk Sýkora a Adam Havel (Valdice)
Za týden se budeme věnovat soutěžím dospělých, zahájíme elitní skupinou. ⋌V. Nidrle