VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rumcajsovo skotačení ovládl Štěpán

Jičín – Za nádherného počasí uspořádali siláci v bývalém přírodním divadle na Čeřovce již jedenáctý ročník ojedinělého a velice zajímavého náročného závodu Rumcajsovo skotačení.

14.11.2010
SDÍLEJ:

Siláci soutěží.Foto: Míla Pour

Prostor, který čeká na své smysluplné oživení, byl tentokrát využit sportovci, převážně ocelovými muži, kteří si zde zasoutěžili v netradičních, nejen siláckých disciplínách.

Letošní ročník uspořádali pořadatelé odlišně proti závodům v minulých letech, když vymezili tři okruhy, z nichž každý obsahoval různé silácké disciplíny, ale i soutěže na různou dovednost, a to vše na čas. V prvém okruhu musel soutěžící přeříznout pilou břichatkou poleno o průměru 40 cm, srazit PET láhve tenisovými míčky, uvést naložené kolečko se 100 kg zátěží na určenou vzdálenost, nastřílet co nejvíce bodů ze vzduchovky, přenést jednoruční činky. Na závěr prvého okruhu zařadili pořadatelé bonbónek, kdy každý musel udělat pět výmyků na dosažné hrazdě. Druhý okruh, který byl zahájen, když poslední závodník dokončil prvý okruh, měl na pořadu střelbu z luku, koulení metrákové pneumatiky, střelbu florbalovým míčkem na branku, přehazování 10 kg těžké buliny (koule s držadlem) přes 3 m vysokou překážku a na závěr jízda zručnosti na kole. Třetí část se konala v bazénu, kde soutěžící plavali 200 m a lovili puky.

Při plnění některých disciplín, například srážení PET láhví, musel soutěžící setrvat na stanovišti tak dlouho, pokud všechny láhve nesrazil. Nesplnění jiných disciplín bylo penalizováno různými cvičeními, jako například sed –leh, přeskoky přes švihadlo apod. Konečné pořadí soutěžících vyplynulo z dosaženého nejlepšího času ze všech tří kol (nejlepší 1 bod, atd.) a v součtu pořadí v jednotlivých kolech.

V nejlepším světle se předvedl známý novopacký silák a nejlepší ocelový muž ve své kategorii v Česku Jarda Štěpán, který všechny tři okruhy absolvoval za 38:15 min., což byl nejlepší čas (1), za jednotlivé okruhy nasbíral pouhé čtyři body (dvakrát první a jednou druhý), což dohromady činilo pět bodů.

Další pořadí: 2. Aleš Kužel (Jičín) 9 bodů (první okruh 4, druhý okruh 2, třetí okruh 1, body za pořadí 2), 3. Ondřej Ječný (Dolní Bousov) 15 (2 – 3 – 7 – 3), 4. Jiří Kotlář (Jičín) 18 (7 – 4 – 3 – 4), 5. Filip Štěpán (Nová Paka) 23 ( 6 – 5 – 5 – 7), 6. Martin Foff (Nová Paka) 25 (3 – 7 – 10 – 5), Josef Kužel (Jičín) 25 ( 5 – 6 – 8 – 6). ⋌Míla Pour

Místo události:
14.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
AKTUALIZOVÁNO
3

Policie už má určité indicie k totožnosti mrtvého muže

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Jičínsko - Volby do parlamentu nedopadly pro Jičínsko pozitivně. Ve sněmovně bude mít pouze jediného zástupce, a to za hnutí ANO 2011 Kláru Dostálovou z Hořic. Znovu se do sněmovny nepodívá ani starosta Nové Paky Josef Cogan, který kandidoval za STAN na první příčce. Ve sněmovně působil v letech 2010 až 2013.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení