Dana se stala jasnou vítězkou. U všech 22 hlasujících expertů byla na prvním místě, zvítězila po šesté v posledních osmi letech. „ Ani mě to nenapadlo, že už je to tolikrát, co jsem tuto anketu vyhrála. S letošní sezonou jsem velmi spokojená. Povedlo se mi přivézt dvě stříbrné medaile z mistrovství světa, které bylo ve velice těžkém terénu. Na závodech Světového poháru v Liberci jsem vyhrála krátkou trať a na klasice doběhla druhá, což mě také udělalo radost, protože tyto závody pro mě byly druhým vrcholem sezony. Ale největší radost mám z toho, že se mi povedlo závodit pro radost a bez nervozity, to je asi hlavní rozdíl oproti minulé sezoně,“ řekla Dana po převzetí O-oskara v jičínském Masarykově divadle.

Bez nadsázky lze říci, že to byl jeden z nejlepších roků, co do výborných sportovních výkonů na mezinárodní i domácí scéně. Vystudovaná doktorka si v uplynulém roce prodloužila příjmení, vdala se za orientačního běžce Jana Šafku.

Dana tak absolvovala desátý rok úspěšného závodění v kategorii dospělých. Jak to bylo s O- oscary ? – s cenou pro nejlepšího orientačního běžce roku: druhé místo 2002, třetí 2003, prvenství 2004, 2005 a 2006, druhá 2007, prvenství 2008 a 2009, druhá 2010 a 2011 opět první.

Na mistrovství světa získala Dana celkem pět medailí: 2006 Dánsko klasická trať – bronz, 2008 Česká republika klasická trať – zlato, 2009 Maďarsko krátká trať – zlato, 2010 Francie klasická trať – stříbro a štafeta České republiky – stříbro.

Ve Světovém poháru 2011 skončila celkově šestá (lepší výsledek ovlivnila neúčast na prvních třech závodech), jednou byla první a dvakrát na druhém místě. Na mistrovství republiky získala zlato ve sprintu a na klasické trati, stříbro na krátké trati. V letošním rankingu první místo, první byla také ve Sprint cupu.

Dana Šafka Brožková výborně reprezentuje Českou republiku, po celou dobu klub Sportcentrum a zejména město Jičín, je opět největší favoritkou získat ocenění v anketě o nejlepšího sportovce města Jičína. ⋌(jh)