Házenkáři Jičína ve druhém kole extraligy neodehráli špatný zápas, ale ztroskotali především na výborně chytajícím Hrdličkovi.

Až do 11. minuty viděli diváci vyrovnané utkání. Poté domácí odskočili do tříbrankového vedení 8:5. Jenže poté Jičín nedovolil soupeři skórovat dvanáct minut a poločas skončil nerozhodně 10:10.

Druhá polovina byla dramatická až do poslední vteřiny. Pět minut před koncem poslal Jičínský Dolejší hosty do vedení 19:18, jenže to bylo ze strany Ronalu vše. Lovosice projevily větší zkušenost a třemi brankami obrátily nepříznivý vývoj.

„Zápas se mi hodnotí těžko. K vidění byl spíše boj a hodně technických chyb. Mrzí mne, že jsme na konci nebyli šťastnější, protože bod jsme si zasloužili. Bohužel byli domácí chytřejší,“ uvedl trenér Jičína Petr Mašát. Malá střelecká produktivita jeho týmu rozhodla o výsledku utkání. Nejlepší střelec týmu Groh zaznamenal pět branek.

„My jsme byli možná ustrašení. Je to škoda, po tom výkonu gólmana Filipa Veverky, který byl jednoznačně hráčem zápasu na naší straně, bychom si ten bod určitě zasloužili,“ řekl kapitán Jičína Martin Bareš.

Už ve středu přivítají Východočeši na domácí palubovce od 18 hodin pražskou Duklu.

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – HBC RONAL JIČÍN 21:19 (10:10).
Nejvíce branek: Nejvíce branek: Klimt 10/4, Motl 3, Malý 3 – Groh 5, Kovařík 4, Kolc 2, Šulc 2, Dolejší 2. Sedmimetrové hody: 8:6 – 1:1. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Macho, Hájek. Diváků: 460.

Další známé výsledky:
Brno – Litovel 22:20, Zubří – Nové Veselí 25:27, Dukla Praha – Plzeň 24:24, Fr.-Místek – Kopřivnice 30:32.