Přesto remíza nakonec na konečné šesté místo po základní části stačila. Východočeši se tak ve čtvrtfinále play off utkají s Kopřivnicí.

Samotné utkání s Brnem bylo však před blížícím se play off varováním, protože svěřenci trenéra Petra Mašáta nepodali optimální výkon. „Takový výkon není hoden domácího prostředí, zvlášť ne potom, co jsme celou dobu předváděli docela dobré výkony na domácí palubovce. Doufám, že je to pro nás zdvižený prst do play off a že ve vyřazovací části uvidíme jiný tým, než který jsme viděli v druhém poločase,“ uvedl trenér jičínského Ronalu Mašát.

HBC Ronal Jičín – SKKP Handball Brno 30:30 (19:15). Nejvíce branek: Horut 8, Šulc 7, Milko 5 – Koubek 7, Vaněk 5, Cabák 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 2:8. Diváci: 560.

Jičín zná soupeře, je jím Kopřivnice
Jičín - Poslední utkání základní části za sebou mají házenkáři Jičína. Těm se utkání s předposledním Brnem příliš nepovedlo, když s ním na domácí palubovce remizovali 30:30. „Brnu jsme víceméně bod darovali naši lehkomyslností a technickými chybami, před play off to musíme hodit za hlavu,“ uvedl hráč Jičína Zdeněk Kubík. Přesto jim ztráta bodu v tabulce nepohoršila a Východočeši skončili na šestém místě, což znamená, že se ve čtvrtfinále play off utkají s Kopřivnicí, která je určitě hratelná. V posledním vzájemném utkání však Jičín doma jasně prohrál.