Jak uvedl jičínský trenér Aleš Babák, průběh utkání ukazoval, že jsou možné všechny tři výsledkové varianty, Jičín mohl prohrát, vyhrát a nakonec z toho byla remíza. V poslední minutě utkání vybral oddechový čas trenér Babák, který dobře připravil své svěřence na následující akci a Kraus se postaral o vyrovnání na 27:27. Na to zareagoval time-outem kouč Mika, jeho svěřenci už však v posledních patnácti vteřinách nedokázali vsítit vítězný gól. Sled gólů: 2:1, 4:3, 5:8, 6:9, 8:11, 9:14, 11:16, 12:16, 16:16, 17:19, 21:20, 23:23, 23:25, 24:26, 27:27.

Jiří Mika, trenér Zubří: „Domácí bojovali, nám vyšel tah s brankářem Orságem. Chtěl bych touto cestou poděkovat početné výpravě našich fanoušků, kteří vážili tak dlouhou cestu. Škoda, že jsme se jim nemohli odměnit dvěma body."

HBC Ronal Jičín – HC Gumárny Zubří 27:27 (12:16). Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný. Ve 14. minutě se do vedení dostali hosté, a to si udržovali po celý první poločas. Do druhého dějství ale Jičín vlétl jako uragán a než se soupeř stačil rozkoukat, svítil na ukazateli stav 16:16. Od té doby se skóre přelévalo na obě strany. Drama vrcholilo v závěrečných dvou minutách. Nejprve šli do vedení hosté na 26:27, domácím se podařila velmi pěkná akce dohraná až do křídelního prostoru na Krause a ten dokázal srovnat na konečných 27:27.

Fakta – rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 599. Jičín: Kurial, Veverka – Kvasnička 7, Kraus 6, Vocásek 4, Zeman 4/3, T. Babák 3, Bareš, Král, Naimann po 1, Kriso, Lepieš, Rychna. U hostů nejvíce branek Hanták 9, Stržínek 7/2.

Aleš Babák, trenér Jičína: „V poslední době se nám doma se Zubřím dařilo, chtěli jsme zopakovat výhru z prosince loňského roku. Hrálo se za výborné atmosféry. Průběh utkání ukazoval, že jsou možné všechny tři výsledkové varianty: mohli jsme prohrát, vyhrát a nakonec z toho byla remíza. Cením si toho, že kluci bojovali i za nepříznivého stavu. V neděli a v pondělí nás čekají další dva domácí zápasy, přijedou Karviná a Přerov, takže motivaci máme."

Další výsledky – skupina o 1. až 6. místo, 5. kolo: Lovosice – Dukla Praha 26:21, Karviná – Přerov 40:29.
1. Zubří 27 20 5 2 781:616 45
2. Dukla Praha 27 21 3 3 762:626 45
3. Karviná 27 18 3 6 826:725 39
4. Lovosice 27 15 2 10 752:664 32
5. Jičín 27 12 7 8 755:693 31
6. Přerov 27 11 1 15 759:839 23