Jako rozhodující se ukázala branka Svobodové ze čtyřicáté minuty. „Bylo to utkání napnuté jako kšandy. Soupeř byl po dobu zápasu více na balonku, o to víc se my těšíme ze zisku tří bodů. Škoda, že jsme nevyužily všechny přesilové hry, nemusel být zápas tak dramatický až do konce. Holky si zaslouží pochvalu za bojovný výkon v této bitvě,“ radoval se z výhry trenér Jičína Petr Čiháček. Jeho protějšek, hostující lodivodka Petra Prouzová, poukázala na to, že domácí šli za vítězstvím více, proto slaví body.

„Soupeř vyhrál, protože chtěl víc než my. My se opět trápili v koncovce, zatímco jsme inkasovali laciné branky.

Závěrečný nápor pak vyzněl víceméně do ztracena, což tak nějak korespondovalo s tím, jak jsme v průběhu utkání nakládali s finální fází,“ uznala.

Jičín - Židenice 3:2

Fakta – Branky: 15. Lucie Florianová, 39. Lucie Kloutvorová, 40. Zuzana Svobodová – 20. Linda Hyksová, 30. Petra Grufíková. Rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt. Vyloučení: 1 + Andrea Satýnková 5:3. Využití: 1:1; Diváci: 158. Po třetinách: 1:1, 2:1, 0:0.