Je to tady. Zítra začínají čtvrtfinálové série play off extraligy. A hráči jičínského Ronalu budou mít nejtěžší možný úkol. Čekají je totiž duely s vítězem základní části a úřadujícím mistrem České republiky, jenž prvenství obhajuje počtvrté za sebou. V cestě stojí Talent Plzeň v čele se Škvařilem, Tonarem, Štochlem a dalšími.

„V našem týmu jednoznačně panuje spokojenost, že jsme dokázali do play off postoupit. Stále tam je taková radost, že se nemusíme účastnit bojů o záchranu, protože jak už jsme zmiňovali, ten tlak by byl daleko větší. Hráči se samozřejmě na vyřazovací část těší a na Plzeň určitě také," říká jeden z jičínských trenérů Aleš Babák.

„Do zápasu opět nepůjdeme kompletní. V každém případě bude chybět kapitán Martin Bareš, který nedohrál už utkání v Hranicích a tento víkend tedy ještě nebude k dispozici," vyjádřil se Babák k velkému oslabení svého týmu, které ho pochopitelně velmi mrzí.

„Martin má nějaké problémy s kotníkem. Věříme, že na následující víkend už by mohl být připraven. Nyní ještě netrénuje, vůbec nepřichází v úvahu, aby hrál," specifikoval zranění svého kapitána lodivod Jičína.

„Je znát, že kluci nebudou v play off pod tlakem. Na druhou stranu šla síla Plzně nahoru a potvrzují to právě poslední odehraná kola. Všichni si uvědomují, že nás opravdu čeká asi největší současný favorit na titul," pokračoval se svými postřehy trenér.

„Tréninkové možnosti našich hráčů jsou značně omezené. A to vzhledem k dojíždění a velkým vzdálenostem. Změny v tréninku oproti základní části nenastaly," uvedl k přípravě týmu před vyřazovací částí.

Jičínští by měli mít oproti Plzeňským výhodu v tom, že nemají co ztratit, zatímco svěřenci Martina Šetlíka mají takřka povinnost splnit roli favorita, jejich cíle jsou logicky opět ty nejvyšší.

„Je to jedna z věcí, na kterou spoléháme a věříme, že to bude naše výhoda. Plzeň je jednoznačným favoritem.

Na druhou stranu jsme už s ní dokázali odehrát solidní zápasy. Ve venkovním utkání této sezony- jsme se padesát minut hry drželi v naději na bodový zisk, ještě deset minut před koncem prohrávali o dvě branky. Nakonec ale domácí vyhráli o osm gólů.

Doma jsme se také snažili být rovnocenným soupeřem, to se nám většinou dařilo, ale síla Plzně je obrovská a po uzdravení hráčů má jednotlivé posty zdvojené. Je schopná tu sílu rozložit na celý kádr a to bude obrovská výhoda soupeře," uzavřel své postřehy před startem série Babák.