„Já však nejraději slavím v hezkém příjemném prostředí, a tak opět vyrážím vláčkem v 5.26 hodin do nejbližších Krkonoš. Vystoupil jsem v Kořenově, kde už čekal bus, který mě odvezl do Harrachova,“ říká cestovatel Ivan Pírko.

A potom už putoval po trase Harrachov – Dvoračky (8 km) – Vrbatova bouda (11,5 km) – Mísečky (15,5 km) – Špindlerův Mlýn (20 km). Z Harrachova začal stoupat na Rýžoviště a dále lesem po zasněžené cestě směr Ručičky, kde začala mlha. Za příznivých podmínek cesta dobře ubýhala. Vše klapalo až do cíle.

„Rychle jsem seběhl po bobové dráze do Špindlu a překvapivě stihl právě odjíždějící autobus přímo do Jičína. Zde jsem stihl ještě nakoupit květiny, víno, krátce relaxoval v bazénu a sauně a v 16.30 hodin už jsem byl opět doma“ říká na závěr. A už se mohl radoval z krásných vánočních gratulací, kterých přišlo za jediný den velmi mnoho a některé potěšily opravdu hodně. Například od Martina z Nového Zélandu, od Pepíka z Prahy, spolužáka z fakulty, od Zuzky z Bratislavy, od Luboše z Jičína.

Ivan Pírko poskytl rozhovor našemu deníku o putování v roce 2009, který přineseme už za několik dnů.⋌ (epá)