SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 31:22 (13:13)

Branky: Král 9/5, Šulc a Drbohlav po 4, Rychna a Horut po 2, Hlava 1.

Jenže to se nepodařilo. Ve druhém dějství totiž domácí duel ovládli a nakonec slavili vysokou výhru o devět branek – 31:22. Jičínské trápil především vyhlášený kanonýr Vojtěch Petrovský, který se v utkání trefil hned dvanáctkrát.

CO ROZHODLO

Po vyrovnaném prvním poločase dominovali na hřišti házenkáři Frýdku-Místku. Zatímco v první půli se oba týmy prostřídaly ve vedení v celkem pravidelném intervalu, ve druhé půli šňůrou pěti branek Frýdek-Místek odskočil soupeři (20:15) a dominanci potvrdil v poslední desetiminutovce, kdy branku soupeře zasypal dalšími šesti góly. Dvě minuty před koncem to tak bylo o jedenáct branek 30:19 a Jičín dosáhl už jen na kosmetickou korekci.

„Zápas se hodnotí velice těžko. Před třemi koly, když jsme byli na druhém místě, si spousta lidí myslela, jak je všechno skvělé. My jsme ale upozorňovali, že stačí dva nepovedené zápasy a ten tabulkový propad je pak výrazný. Extraliga je velmi vyrovnaná,“ uvedl asistent trenéra Jičína Aleš Babák. „Myslím, že jsme odehráli velice solidně první poločas. Frýdek před dvěma týdny vyhrál v Lovosicích, potom remizoval s Kopřivnicí, takže byl po rozpačitém začátku na bodové vlně. Za stavu 17:15 pro domácí ve druhé půli nastal velice důležitý okamžik, kdy jsme nezvládli přesilovou hru, prohráli ji 0:2 a najednou byli ve skóre hodně v mínusu. Potom jsme postupně úplně vypadli z role, začali jsme se utápět v nějakých individuálních pokusech, což prostě nefungovalo a postupně se hra rozsypala,“ řekl k zápasu. Jeho tým nyní čeká domácí duel s Kopřivnicí, který Jičín potřebuje zvládnout.

„Hlavně musíme dodržovat taktické pokyny, a když se chvíli nedaří, je potřeba zachovat klid, vycházet z nacvičených věcí, přidat na agresivitě, důrazu a takové osobní statečnosti. Soutěž je hodně vyrovnaná. Kopřivnice hraje v dobré formě, sešla se zde generace mladých hráčů, kteří jsou v ideálním házenkářském věku. Je tam navíc nový trenér Lubomír Veřmiřovský, který strávil roky v zahraničí a určitě přinesl nové prvky. Věřím ale, že nám fanoušci a fakt, že je to televizní utkání, pomohou k tomu, abychom se vrátili k výkonům před touto nepříjemnou sérií,“ sdělil Babák směrem k nadcházejícímu extraligovému zápasu.

Bareš: Ve druhém poločase to byla z naší strany absolutní nemohoucnost v útoku..

Jeho tým potřetí v řadě v extralize padl a po minulém týdnu znovu o devět branek. Po domácí ztrátě s Lovosicemi (20:29) Jičín nestačil na Frýdek-Místek, kde prohrál 22:31.

Kapitán Jičína MARTIN BAREŠ po zápase neskrýval zklamání.

Utrpěli jste další vysokou porážku. Kde vidíte hlavní příčinu?
Situace není úplně jednoduchá. Myslím si, že hlavním důvodem je náš útok. Za stavu 15:15 se nám nepovedla přesilová hra, kterou jsme prohráli 2:0. Frýdek následně využil dvě přesilovky v řadě a rozdíl ve skóre byl najednou mínus šest branek. První poločas jsme tam odehráli velice slušně. Ve druhém dějství převládala absolutní nemohoucnost v útoku a bohužel z toho vzešla další porážka, což se opakuje po zápase s Lovosicemi i předtím s Karvinou. Asi soupeři vědí, co budeme zhruba hrát. Musíme se teď připravit na důležitý zápas s Kopřivnicí.

S Lovosicemi dvacet, s Frýdkem dvaadvacet vstřelených gólů. To je hodně málo, čím si to vysvětlujete?
Asi na nás spadla trochu deka. Samozřejmě tři porážky v řadě není ideální stav. Navíc dostáváme dost branek. Trápíme se v útoku a od toho se odvíjí to, že se nám pak úplně nedaří ani v obraně. Zbrkle střílíme, neproměňujeme některé šance a na gól se tak většinou hodně nadřeme.

Vojtěch Petrovský vstřelil v zápase dvanáct branek. Co říci k jeho výkonu?
Jeho výkon má pro nás bohužel vzestupnou tendenci. První zápas po zranění zad dával tuším jeden gól proti Karviné a od té doby to bylo devět, deset a dvanáct. Uvidíme, kde se zastaví. Je to házenkář, který dává góly všem týmům. Dá se říct, že je to nebránitelný hráč. Pokud mu zápas sedne, tak je svou rychlostí a šikovnou střelbou schopen zápasy rozhodovat. V tomto duelu to byl jeden ze strůjců vítězství. A když se k němu přidaly další spojky, tak měl soupeř tu sílu daleko větší než my.

Co je potřeba změnit pro příští zápas s Kopřivnicí?
Prakticky asi všechno. Musíme stavět na tom, co nám funguje, a to je až na výjimky obrana. Dále je třeba prosazovat se v útoku daleko snáz. Teď to ale bude hlavně o bojovnosti, každý si musí sáhnout na dno sil a nechat na hřišti všechno, abychom Kopřivnici porazili. Jinak to v závěru roku nevypadá dobře. Jedeme do Zubří, máme na domácí půdě Strakonice. Potřebujeme teď ze tří zápasů získat alespoň pět bodů.