Centrum závodníkům dokonale poskytla IV. základní škola, počasí také přálo, bylo pod mrakem, –2˚C a nádherné prostředí adventního Jičína umocnilo pohodovou sportovní atmosféru.

Na programu byly dvě akce – orientační sprint a pěší putování po památných místech. Tratě sprintu měly poměrně složitý nástup v členitém areálu školy, delší přeběh na vrch Čeřovka a velmi náročné finále v areálu bývalých kasáren se závěrečným spurtem do cíle u nemocnice. Běželo se na mapě 1:5000 Čeřovka 2009, kterou velmi pěkně připravili T. Hanzl a J. Havlík. Dobře postavené tratě od J. Havlíka a P. Mádleho ukázaly to, co je na orientačním běhu zajímavé, možnosti volby postupu, dohledávky v nepřehledném prostředí, změny střídání rytmu běhu a terénu.

Necelá stovka závodníků byla velmi spokojena. V elitní dámské kategorii zvítězila slovenská reprezentantka Katarína Labašová, střední trať pak vyhrála Lenka Myslivcová z hradecké Slávie a v nejkratším sprintu porazila starší kolegyně mladá Denisa Schwachová z Lokomotivy Pardubice. Pánskou elitní kategorii těsně vyhrál lepší volbou postupu Jan Panchártek z hradeckého oddílu OK99, střední trať Ivan Uvízl (SK Studenec) a nejkratší trať domácí David Zlámal (Sportcentrum Jičín).

Přes šedesát účastníků se také vydalo na pěší cvičné kufrování. Nejdříve na procházku vyrazili rodiče s dětmi, maminky s kočárky a po sprintu i závodníci. Na malém okruhu bylo umístěno šest kontrol, na velkém celkem osm, většinou pamětních desek, a po návratu následoval jednoduchý kvíz. Návštěvníci se podívali po starém městě, na adventní trh, do, muzea i synagogy.

Nejlepších výsledků na malém okruhu dosáhla bez jediné chybičky dvojice Petr Klimpl a Laďka Víchová z Pardubic a na velkém okruhu Jičínská trojice Tomáš a Tomík Posoldovi a Eva Janovská.⋌ Robert Müller