Jak viděl sezonu jeden z trenérů JAROSLAV MATĚJKA?


Jak hodnotíte uplynulý ročník krajského přeboru?

Právě skončený ročník měl svojí kvalitu, z které svojí výkonností vybočoval Nový Bydžov, tým bez jediné porážky v celém ročníku. S odstupem ho následovala Olympia Hradec Králové a s dalším odstupem pět celků, mezi které patřil i Jičín. Všechny ostatní celky se více či měně zapojily do záchranářských bojů. Velká spokojenost (až na dvě vyjimky) panovala s úrovní rozhodčích.

Splnilo mužstvo Jičína svůj cíl, s čím jste spokojen a s čím nikoliv?
Cílem Jičína, nováčka soutěže, byl klidný střed tabulky. Po vydařeném vstupu do krajského přeboru, kdy jsme z domácího prostředí vytvořili nedobytnou tvrz, však naše ambice rostly a jednu chvíli jsme pomýšleli i na třetí příčku tabulky. Zásluhou nepovedeného posledního zápasu doma s Rychnovem nám však tato pozice o pouhý bod utekla. Přesto panuje s výsledkem spokojenost, už z důvodu našeho věkového průměru, který patřil k jednomu z nejnižších v krajském přeboru. Za úspěch považuji i účast ve finále krajského poháru. Negativem uplynulého ročníku byla kauza našeho zápasu s Olympií, kde i přes pochybení pořadatelské služby cítím křivdu ohledně výše uděleného trestu.

Oslavy 110 let udělaly tečku za sezonou, jak se Vám líbily?

Oslavy 110 let byly pro mě a mé kolegy velice hektické po organizační stránce, ale myslím, že se povedly a všem se musely líbit. Příjemně překvapila hojná účast diváků, bývalých hráčů a rodičů těch nejmenších.

Nyní následuje zasloužená přestávka, kdy začne letní příprava?

Letní přípravu zahajujeme v úterý 15. července, trénovat budeme čtyřikrát týdně plus přatelský zápas.

Na co se v přípravě zaměříte, kolik přátelských zápasů a s jakými soupeři plánujete?
Během přípravného období sehrajeme pět přátelských zápasů a to postupně s těmito soupeři: Semily, Převýšov, Nový Bydžov, Trutnov a Živanice.

Koho byste si přál jako prvního soupeře v novém ročníku krajského přeboru?

Toto nemůžu ovlivnit a proto to nechávám na losu.

Okres Jičín bude zastoupen v novém ročníku jen dvěma mužstvy. Myslíte, že se Libáni a Milíčevsi podaří brzy vrátit mezi nejlepší v Královéhradeckém kraji?
Neznám podrobně situaci v těchto oddílech, ale z hlediska diváckého zájmu a dopravní dosažitelnosti bych uvítal jejich brzký návrat.

A co kádr mužstva? Máte už avizované některé změny (kdo odejde či přijde)?
Kádr mužstva se snažíme doplnit o dva hráče z důvodujeho rozšíření a zkvalitnění. Jména zatím neřeknu, vše je ještě v jednání. Z uzšího kádru A týmu neodchází nikdo, ze širšího kádru je na odchodu Pluhař (končí hostování) a pravděpodobně Topič.