O poločase však byla situace pro Jičín hratelná, když prohrával pouze o tři body. Jenže od samého úvodu druhé půle domácí svůj náskok navyšovali a zaslouženě si dokráčeli pro výhru. Plzeňští házenkáři tak dál drží stoprocentní bilanci, v extralize vyhráli i poosmé v řadě.

Jičínu se příliš nedaří, když má na svém kontě pouhé tři body. „Jsem rád, že jsme to zvládli a snad už jsme definitivně zažehnali, že bychom snad měli mít z Jičína mindrák. I když jsem ve druhé půli prostřídal sestavu, náskok dál narůstal,“ uvedl spokojený trenér Plzně Michal Tonar.

Talent M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 34:23 (17:14). Nejvíce branek: J. Tonar 11/4, Šafránek 10, Chmelík a Macháč 3 – Kolc 5, Škalda, Milko a Pich 4. Vyloučení: 2:1. Sedmičky: 4/4:0. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 720.

Světový pohár v alpském lyžování by se měl vrátit do Špindlerova Mlýna v roce 2023.