Českou republiku tam reprezentovaly členky Sportcentra Jičín Dana a Radka Brožkovy. Zvláště Dana se předvedla v nejlepším světle. Po rozpačitém začátku sezony, kdy laborovala s bolestivými achillovkami, podala na mistrovství světa vynikající výkony. Zlatá medaile na krátké trati, 12 vteřin za bronzem na klasické trati a ve štafetovém závodě zafinišovala české štafetě pro páté místo. Škoda, že trenér nepostavil Danu do závodu ve sprintu, určitě by bojovala o medaili.

Obě reprezentantky po návratu z Maďarska přijali představitelé jičínské radnice, starosta Martin Puš a místostarosta Ladislav Brykner. Oba ocenili výborné výsledky a popřáli další úspěchy na sportovním poli i v osobním životě. „Jsme na ně hrdí, vzorně reprezentovaly a ukázaly, že se sportu v Jičíně daří. Je to vzor pro všechny mladé,“ řekl starosta Martin Puš.

Z vyprávění obou běžkyň, které pocházejí z Rovenska pod Troskami, se dozvěděli, že program mistrovství byl náročný, všichni závodníci museli o postup do finále bojovat v kvalifikacích. V jednotlivých disciplínách mohou z každého státu startovat tři závodníci. Mistrovství začalo kvalifikací na krátkou trať, ze tří rozběhů postupovalo vždy 15 závodníků do finálového závodu.

Dana Brožková postoupila z 2. místa, Radka Brožková ze 3. Následovala kvalifikace na klasickou trať. Za horkého počasí v kopcovitých tratích opět postoupily všechny ženy. Obě závodnice v těchto dnech absolvují soustředění v Norsku.⋌(re)