Týmy zahajují přípravu na domácích drahách. Žactvo a mládež zajíždí na tradiční letní kuželkářskou školu do Jihlavy. V jednání je samozřejmě několik přátelských utkání, tím nejatraktivnějším by měl být duel třetiligových mužů SKK Jičín s aktuálně jedním z nejlepších českých celků, nabitým reprezentanty, a to KK PSJ Jihlava! Ženy čeká osvědčené soustředění v Rokytnici nad Jizerou. Samozřejmě se jičínští hráči a hráčky představí i na domácích akcích.

Tou první je již 19. ročník Svijany Jičínského poháru, který po loňském enormním zájmu bude také pro rok 2011 vypsán pro kategorii čtyřčlenných týmů! Hrát se bude od 13. srpna do 3. září a přehled přihlášených je průběžně zveřejňován na webových stránkách klubu Startují čtyřčlenné týmy mužů, žen i smíšené bez rozdílu, společně registrovaní i neregistrovaných, což nabízí zajímavou konfrontaci na 4x120 hodů sdružených. Přihlášky přijímá Roman Bureš na telefonu 604 426 454 nebo e–mailu: burakk@centrum.cz. nebo také skkjc@cbox.cz. Podrobnosti a další zajímavosti najdete rovněž tradičně na oficiálních stránkách klubu www.skkjicin.com.

Další akcí bude 2. ročník Svijany Rumcajsova šedesátka veteránů, která se uskuteční v sobotu 27. srpna. Hrají muži a ženy jak registrovaní tak neregistrovaní narození v roce 1961 a dříve. Kategorie 50 – 59 let, 60 – 69 let, 70 let a starší. Přihlášky přijímá pan František Čermák na telefon 602 267 366.

Stánek SKK Jičín je stále k dispozici všem zájemcům o kuželky. Kdo má chuť okusit zajímavý sport a zábavu či potrénovat i mimo hlavní sezonu, stačí kontaktovat pana Miroslava Bureše na telefonu 777 552 450. ⋌Jiří Kapucián