Mládež absolvovala soustředění od 3. do 7. srpna pod dohledem reprezentantů Robina Parkana a Jana Kotyzy v Jihlavě.

Naděje rozvíjely své dovednosti a znalosti jak v praktické, tak teoretické rovině a kombinovaly přípravu všeobecně sportovní se zdokonalováním kuželkářské techniky. Navíc Jan Bína byl nominován na kemp mládeže do Dačic (termín 26. – 28. srpna), kde se představí pod vedením všech reprezentačních trenérů pouze desítka nejlepších hráčů republiky! Martina Danišová je prozatím evidována jako náhradnice.

Celek dorostenců se navíc nakonec nominoval do 1. ligy, kam se vrací po několika letech a udržení soutěže bude velkou výzvou pro nově se tvořící tým. Dorostenci budou dostávat hodně příležitostí také v C i B družstvu mužů, kde získávají další cenné zkušenosti. Navíc dorostenky budou hájit barvy SKK Jičín ve 2. lize.

Prvoligové ženy se budou snažit navázat na úspěšné jarní tažení a opět hrát o příčky v horní polovině tabulky. Přípravu zahájily v domácím prostředí, na tento blok naváže osvědčené soustředění v Rokytnici 26. – 28. srpna a účast na několika turnajích. Generálkou na ligový start bude 10. září od 10 hodin přípravné utkání SKK Jičín A (ženy) – KK Trnovany (muži). Tedy s týmem, který má ambice na postup do nejvyšší soutěže!

Ženy B naopak zahájily přípravu soustředěním v Jihlavě o právě skončeném víkendu 12. – 14. srpna a budou pokračovat v domácím prostředí.

S jasným cílem postupu zpět do druhé ligy, zahájili již 2. srpna přípravu muži SKK Jičín. Tým se bohužel bude muset, s největší pravděpodobností, obejít stále bez zraněné dlouholeté opory Romana Bureše. Z divizní Jilemnice se však podařil zajistit přestup perspektivního Jiřího Drábka mladšího, který na jaře hostoval v Tesle Pardubice a v průběhu celého ročníku patřil k nejlepším hráčům velice kvalitní soutěže. Tým sehraje několik přátelských utkání, tím nejatraktivnějším by měl být duel mužů SKK Jičín s aktuálně jedním z nejlepších českých celků, nabitým reprezentanty, a to KK PSJ Jihlava! Opravdová lahůdka pro příznivce kuželek začne 25. srpna od 17 hodin.

Poslední ladění formy pak proběhne ve dvou zajímavých duelech proti přednímu týmu 3. ligy Akumě Mladá Boleslav (čtvrtek 1. září od 17 hodin) Akuma Mladá Boleslav – SKK Jičín a čtvrtek 8. září od 17.00 SKK Jičín – Akuma Mladá Boleslav. ⋌Jiří Kapucián