Lázeňské město hostilo národní pohár vůbec poprvé, a tak se čekalo, co pořadatelé v kopcích, jen pár stovek metrů od centra města, vymyslí. Výsledek zní: okruh dlouhý sedm kilometrů a 280 metrů převýšení.

Trať byla téměř celá ukryta v lese, velice těžká svým profilem, ale hravá a jezdivá zároveň. Technicky nejtěžší partií byl prudký sjezd asi čtyři metry dlouhé lávky z prken. Ten dělal mnohým problémy. Většina závodníků ho radši sbíhala, ale ani to nebylo jednoduché. Došlo zde i k několika úrazům. Sjezdy byly ve znamení serpentin.

Podruhé na bedně

Výborně si počínala kadetka Vendula Kuntová, která se krátce po startu probojovala na druhé místo a postupně si začala vytvářet náskok na třetí Novákovou. Bohužel v nejtechničtějším místě celé trati se jí podařilo předvést efektní salto. Než se potlučená jičínská cyklistka vrátila na trať byla rázem třetí. Přesto srdnatě bojovala a třetí příčku již s přehledem uhájila. Po stříbru v úvodním závodě Českého poháru tak podruhé vystoupila na stupně vítězů a při neúčasti suverénky této kategorie, její oddílové kolegyně Labákové, se dokonce posunula do čela celého poháru! To vše při svém prvním roce v této kategorii.

S velkým přehledem si na trati počínal i hořický Tomáš Kalojíros mezi žáky, který vystoupil dokonce na stříbrný stupínek a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení. Forma roste i Pavlu Kožíškovi z Hořic, který vylepšil v kategorii Masters své letošní maximum již na šesté místo. Novopackému Radku Ostrčilovi jen těsně uniklo další umístění v nejlepší dvacítce.

Po třech závodech Českého poháru, Masters: 1. Václav Šafránek (CK Kolokrám.CZ) 187 bodů,… 9. Pavel Kožíšek (Rock Machine – Cyklomax) 94, junioři: 1. Jakub Magnusek (Česká spořitelna MTB) 165,… 24. Radek Ostrčil (Whirlpool Author Junior HK) 68, kadetky: 1. Vendula Kuntová (Dukla Praha) 168, žáci: 1. Daniel Lukeš (Author Team Stupno) 210, 2. Tomáš Kalojíros (Jiskra Hořice – MTB Team) 175. Jiří Kapucián