Trať, kterou připravili pořadatelé z SK BP Lumen Úpice, byla opět poměrně náročná, což navíc umocnilo ještě všudypřítomné bahno. Na startovní čáru, 5,3 km dlouhého okruhu s převýšením 190 metrů, se postavilo také několik zástupců našeho okresu.

Na stupně vítězů dosáhl mezi veterány II hořický Tomas Kalojíros, který vybojoval třetí příčku a na nejvyšší stupínek vystoupila mezi juniorkami Vendula Kuntová, která tentokrát neměla konkurenci, a vítězství získala stylem start cíl.

Výsledky, ženy: 1. Vendula Kuntová (Dukla Praha) 49:02 min., 2. Alena Schejbalová 1:01:07, 3. Nikola Semeráková (obě Olfin Car Vella Trutnov) 1:09:07. Kadeti: 1. Martin Švarc (Scott Cycling Team Kolín) 43:46:0,… 6. Vašek Vomáčko (Maratoncentrum Jičín) 52:33. Příchozí: 1. Martin Bartoš (Cyklo Tony) 49:50,… 11. Václav Vomáčko (Maratoncentrum Jičín) 1:11:55.

Muži: 1. František Žilák (Ghost–Mojekolo.cz) 55:49, …10. Radek Ostrčil (Caffe Nannini Cenytisku.cz) 1:06:57. Veterans II: 1. Jiří Míl (Author test rider) 1:03:36, 2. Luboš Toman (Carla Kupkolo.cz) 1:03:41, 3. Thomas Kalojíros (Tombiker) 1:14:47.