David se rozhodl před začátkem letošní sezony uvolnit místo mladším a svou kariéru si prodlužuje v mateřské Slavii Hradec Králové. Je to hráč, který v Jičíně odváděl dlouhé roky poctivé výkony a významně se podílel na nejvýraznějších úspěších klubu.

Tahoun týmu

Do Jičína přišel oblíbený „Kořen“ na jaře roku 1996 společně s Jiřím Vítkem. Hned v první sezoně pomáhal David zachraňovat jičínský celek ve druhé nejvyšší soutěži, aby se na konci následujícího soutěžního ročníku 1996/1997 radoval z postupu do extraligy. Jako jeden z nejpovedenějších duelů považuje rozhodující utkání o sedmé místo v premiérové extraligové sezoně 1997/1998 v souboji s Hranicemi.

Po domácí výhře 27:23 podlehli Jičínští v Hranicích nejprve 26:27. Za stavu 1:1 na zápasy již následující den cestovalo na Moravu pouze osm házenkářů, dva brankáři a šest hráčů v poli. Jičínští tehdy podali obdivuhodný výkon a rozhodující duel vyhráli 25:24, když nejlepším střelcem utkání byl David Kořínek, autor devíti branek.

Za jedenáct sezon v letech 1997 – 2008, kdy jičínský celek působil v extralize či první lize, odehrál David Kořínek celkem 335 ligových utkání, ve kterých nastřílel 945 gólů. Házenkáři Jičína nastoupili v této době celkem k 340 zápasům, David tedy chyběl pouze v pěti případech. (bama, jp)