V minulých dnech tedy hráči přípravky (tzv. Talenťáčku), minižáků, mladších a starších žáků, mladšího a staršího dorostu zavítali v doprovodu svých trenérů a vedoucích týmů do krásného prostředí rekreačního zařízení Eden v Jinolicích. Novinkou byla účast nejmenších házenkářských „špuntů“ ve věku čtyři až šest let, kteří se kempu zúčastnili v tzv. denním režimu přibližně od 9 do 16 hodin.

Tréninkového kempu se zúčastnilo na sedmdesát hráčů, o které se staralo patnáct trenérů a funkcionářů klubu. V tréninkových jednotkách byl kladen důraz především na zvyšování fyzické kondice, a tak všichni házenkáři dokonale poznali lesy v okolí rekreačního střediska. Pamatováno však bylo také na zdokonalování základních házenkářských dovedností. Zajímavým zpestřením se ukázal závod v orientačním běhu.

Kromě samotného trénování byl pro všechny zúčastněné připraven pestrý a zajímavý program s celou řadou různých soutěží a her (např. turnaj v kopané, házené, běh do vrchu, cross v lese, různé štafetové běhy, hry ve venkovním bazénu atd.) o hodnotné ceny v podobě sladkostí a suvenýrů věnovaných sponzory klubu. Samozřejmě, že nechyběla ani tradiční a s napětím očekávaná noční stezka odvahy a závěrečný táborák.

Doufejme, že kemp házenkářů byl dobrou přípravou pro nadcházející sezonu, přinese své ovoce v podobě kvalitních výsledků mládežnických družstev a dobré reprezentace města Jičína jako v uplynulém ročníku.⋌ (bama)