Oba závodníci vstoupili svým způsobem do „neznámé vody“, protože se na této otevřené soutěži startovalo v disciplíně fighting a grappling. V praxi to znamená, že se na turnaji setkaly různé druhy bojových umění a úpolových sportů, jako je jiu-jitsu, judo, karate, alkan jitsu, thai box a při dodržení stanovených pravidel porovnávaly své výkony.

Těžké disciplíny

Klub KTK Jičín po velmi náročné přípravě vyslal na mistrovství České republiky Czech open fichting Lukáše Dudka a Michala Popeláka. Lukáš Dudek nastoupil do disciplíny fighting a grapling BJJ ve váhové kategorii (–85kg). Michal Popelák reprezentoval klub v disciplíně grapling BJJ ve váhové kategorii (+ 95 kg).

Oba borci do zápasů vstoupili plný chuti a energie. Lukáš Dudek měl celkem tři zápasy ve fightingu po třech minutách. My jsme tak mohli být svědky tvrdých úderů a kopů, které přecházely do držení soupeře s následným hodem. V boji na zemi Lukáš soupeře vždy dobře kontroloval a bodoval krásnými pákami na nohy a silným škrcením soupeře.

Viditelnou chuť zápasit měl i Michal. V graplingu čekala na oba pětiminutová kola. Michal Popelák hned v prvním zápasu doslova vynesl rychlým a tvrdým porazem takedown soupeře z tatami a ihned navázal technikou ambar, proti které nebylo úniku a soupeř tak musel vzdát zápas. Michal v tomto tempu pokračoval i nadále, zápasy ukončoval do dvou minut krásnými a rychlými technikami a soupeřům téměř nedal žádnou šanci. Lukáš i Michal se ve třetím zápasu setkali s protivníky s PentaGym Praha. Těmto vyspělým soupeřům po vyčerpávajících zápasech podlehli.

Třešinkou na dortu byly zápasy o druhé a třetí místo. Lukáš soupeře dostal porazem na zem, z guardu se mu podařilo dostat na mount position, ze které nasadil rychlý ambar a zápas tak vyhrál. Michal se na soupeře vrhl opět jako lokomotiva, silným úchopem získal nad soupeřem kontrolu, nasadil rychlou gilotinu do kotoulu, která mu vzápětí nebyla uznána z důvodu páky na páteř. Okamžitě si prosadil svůj další úchop, ze kterého provedl nádherného naskočeného ambara a tím si jasně potvrdil třetí místo. Lukáš Dudek třetí místo fighting a druhé místo grapling BJJ. Michal Popelák třetí místo Grapling BJJ.

Velká spokojenost

Na turnaji byla řada zkušených borců, kteří již dobře věděli, kam až mohou zajít ve svém boji a při tom neporušit pravidla těchto soutěží, tzn. fightingu a grapplingu. Borci z Jičína se museli rychle přizpůsobit, a to se jim nakonec povedlo.

Závěrem lze konstatovat, že „Jičíňáci“ nezklamali a doslova překvapili některé soupeře svým výkonem a vysokým nasazením v bojích. Za velmi dobrou reprezentaci města Jičína a Klubu tradičního karate Jičín patří Lukášovi Dudkovi a Michalovi Popelákovi poděkování. Lze si jen přát, ať jim forma a nasazení vydrží i do dalších náročných soutěží. (ktk)