Romana startovala ve věkové skupině F 3 ve váze do 63 kg. Probojovala se až do čtyřčlenného finále, kde to neměla vůbec lehké. V prvním zápase narazila na Galateanu z Rumunska. Když se již zdálo, že jičínská závodnice má navrch, dostaly se obě závodnice do zámezí, Víchová přestala bojovat v domnění, že zápas bude přerušen, ale Galateanu toho využila k vítěznému hodu.

Ve druhém zápase narazila na velmi dobrou Tilley z Velké Britanie. Zde si Víchová vedla znamenitě, když po jedné minutě boje provedla vítězný chvat učimata, čímž zvýšila své naděje na bronzovou medaili. Ve třetím zápase narazila na favoritku soutěže Guillet z Francie, které se, stejně jako ostatní soupeřky, ubránit nedokázala. Nakonec Tilley z Británie porazila na praporky Galateanu z Rumunska. Závodnice na 2. až 4. místě měly stejnou bilanci. Lepší však byly Víchová a Galateanu, které měly vyrovnanou bilanci.

Nakonec stříbro brala Galateanu a na Romanu Víchovou zbyla bronzová medaile, neboť o lepším umístění rozhodl „nešťastný vzájemný zápas z prvního kola“.


Výsledek i výkon Romany Víchové lze hodnotit jako velmi dobrý vždyť je to vůbec první medaile z MEV pro jičínské judo. Romana si tak dala hezký dárek k nadcházejícím narozeninám. (jl)