I když se na soutěž, která má již čtyřiačtyřicátý ročník, dostavila necelá padesátka závodníků, je možné říci, že zejména v některých vahách zde byla téměř špička České reprezentace, což platí hlavně o kategorii do 73 kg.

Turnaj zahájil starosta města Martin Puš a dále ředitel Sportovních zařízení města Jičína Jaroslav Hazdra, předseda Českého svazu judo (ČSJu) Jiří Dolejš, čestný předseda ČSJu Josef Letošník a řada dalších významných funkcionářů. Lékařem na soutěži byl dr. Eduard Šťastný mladší.

Výsledky hmotnostních kategorií, 60 kg: 1. Tománek (USK Praha), 2. Kohn (Baník Ostrava), 3. Hájek (Kralupy) a Kahánekisí (Závisíce), 66 kg: 1. Zavadil (Praha Vršovice), 2. Habán (JC Plzeň), 3. Kahánek (Závisíce) a Kendra (Trnava). 73 kg: 1. Sedmidubský (USK Praha), 2. Dědeček (JC Plzeň), 3. Michal Vaníček (Jičín) a Gaža (Trnava), 81 kg: 1. Usenov (USK Praha), 2. Pavel Letošník, 3. Petr Matějka (oba Jičín) a Linda (Trnava), 90 kg: 1. Libor Švec (USK Praha), 2. Zita (USK Praha, 3. Šťastný (JK Jablonec) a Študent (Sokol Hradec Králové), +90 kg: 1. Michal Krpálek (USK Praha), 2. Minarovič (Trnava), 3. Cech (Trnava) a Kordík (Kralupy). Na tatami byly vidět skvělé boje a pořadatelé dostali pochvalu od předsedy ČSJu Jiřího Dolejše.

Cenu Radka Kyziváta získal vítěz do 90 kg Libor Švec, kterou mu předali jeho sestra Romana Víchová (Kyzivátová) a předseda klubu Josef Letošník. Nejlepšími borci z Jičína byli tedy Pavel Letošník, Michal Vaníček a Petr Matějka.⋌ (jl)