Do finálových bojů získávají družstva bodovou bonifikaci 3, 2 a 1 bod. Jičín obsadil v základní skupině až třetí místo, takže získal pouze jeden bod.

Až na Petra Chladu měli trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček k dispozici té-měř celý základní kádr. Start zvažoval i jičínský odchovanec, úřadující mistr republiky Jiří Šanda, ale nakonec z jednání sešlo. Přesto se ukazuje, díky oporám Moravikovi, Tumovi a Aimovi a zejména díky rostoucí výkonnosti juniorů bratří Vaníčků, Knotka a Steklého, že Jičín je jediným celkem v 1. lize mužů, který až na zkušeného Moravika je složen pouze ze závodníků, kteří sportovně vyrostli v Jičíně.

Kdo postoupí?

Je potěšitelné, že za těmito borci stojí další, jako Trávníček, Jedlička, Dědek a v dorostu Bušta, Matějka a Hrůša, kteří pokud se budou připravovat jako bratři Tomáš a Michal Vaníčkovi, mají velkou šanci vrátit Jičín zpět do extraligy, aniž by se klub musel opírat o nakoupené borce.

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 5:0 (50:0). Bodovali: T. Vaníček, Moravik, Tuma a Steklý. Nerozhodně bojovali M. Vaníček a Aim. Povinné vítězství v malém derby, kde Jičín neztratil žádný zápas.
SKP JUDO Jičín – VTŽ Chomutov 6:1 (55:10). Bodovali Tomáš a Michal Vaníčkovi, Aim, Tuma, Knotek a Steklý. Dále nastoupil Moravik. Poměrně snadné vítězství nad domácím celkem. Zde se očekával podstatně větší odpor.

SKP JUDO Jičín – SKJ Poběžovice 4:3 (40:20). Bodovali T. Vaníček, Moravik, Tuma a Knotek. Dále nastoupili Trávníček, Aim a Steklý. Poběžovice jsou vítězi skupiny A, navíc posíleny závodníky Plzně, a tak vítězství bylo velmi příjemné.

SKP JUDO Jičín – TJ Sokol Mohelnice 2:2 (15:13). Bodovali T. Vaníček a Moravik. Nerozhodně M. Vaníček, Aim a Knotek. Dále nastoupili Šafařík a L. Jedlička. Vítěz skupiny B, složený z bývalých reprezentantů, byl velmi silným soupeřem a utkání bylo dramatické až do těžké váhy, kde Knotek udržel nerozhodný výsledek se zkušeným Cibulkou.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Havířov 2:5 (20:40). Bodovali Aim a Moravik. Dále nastoupili T. Vaníček, Trávníček, L. Jedlička, Tuma a Knotek. Slabší chvilku si vybral jinak výborný Tomáš Vaníček, jeho bratr Michal, který je po nemoci, již nenastoupil a prohra, se kterou již Jičín nepočítal, byla na světě.
Nejlépe si vedli Tomáš Vaníček a Moravik, kteří získali 4 body, Knotek 3,5, Aim a Tuma 3, Michal Vaníček a Steklý 2 a bez bodu zůstali Trávníček, Jedlička, Lukáš a Šafařík, i když ani oni neměli k vítězství daleko.

Pořadí po prvním kole finálové skupiny, včetně bonifikace ze základních kol: 1. Sokol Mohelnice 11 bodů (23:15), 2. SKP JUDO Jičín 9 (19:11), 3. SKJ Poběžovice 9 (11:15), 4. Judoclub Havířov 8 (17:11), 5. VTŽ Chomutov 4 (11:21), 6. TSC Turnov 1 (3:21). Závěrečné kolo, které rozhodne o vítězi a přímém postupu do extraligy, se koná 1. listopadu v Havířově. (jl)