Otázkou jen bylo, v jaké formě bude opora týmu Michal Vaníček, který tři dny po minulém kole odletěl na třítýdenní tréninkový camp do Mongolska a vrátil se ve středu, tedy těsně před turnajem. Ukázalo se, že zátěž, ale zejména časový posun, na jeho výkonech přece jenom stopy zanechaly.

Jičín byl po posledním finálovém turnaji na druhém místě jen díky tomu, že vedoucí Mohelnice měla o dva bonusové body více díky lepšímu umístění v základní skupině a jak se v součtu ukázalo tyto body rozhodly o tom, že Jičínu těsně unikl postup do extraligy.

Výsledky:
SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 5:2 (50:20). Bodovali: Tomáš a Michal Vaníčkovi, Moravik, Tuma, Steklý, dále: Aim a Knotek. I když Turnov nastoupil v tomto kole v podstatně silnější sestavě, nebylo o vítězství Jičína pochyb.

SKP JUDO Jičín – VTŽ Chomutov 7:0 (63:0). Body: Tomáš a Michal Vaníčkovi, Aim, Moravik, Tůma, Jedlička a Steklý. Chomutov proti minulému kolu přijel ve slabší sestavě a vysoké vítězství bylo povinností.

SKP JUDO Jičín – SKJ Poběžovice 6:0 (57:0). Body: Tomáš Vaníček, Aim, Moravik, Tuma, Jedlička a Knotek. Nerozhodně: Michal Vaníček. Poběžovice byly po úvodním kole na třetím místě za Jičínem, a tak vysoké vítězství bylo velmi potěšující.

SKP JUDO Jičín – Sokol Mohelnice 3:4 (15:26). Body: Tomáš Vaníček, Moravik a Jedlička. Dále nastoupili: Michal Vaníček, Aim, Tuma a Knotek. Mohelnici Jičín v minulém kole porazil, ale znovu posílena dalšími závodníky tentokrát zvítězila.V tomto zápase se rozhodlo o postupu do extraligy. Škoda nejtěsnějších porážek na koka Michala Vaníčka a Jaroslava Aima. Oba to však neměli lehké.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Havířov 3:1 (18:10). Body: Michal Vaníček, Aim, Moravik, nerozhodně: Tomáš Vaníček, Tuma a Steklý. Dále nastoupil Jedlička. Domácí Havířov chtěl Jičín porazit a získat druhé místo. Borci Jičína však měli velkou motivaci vyhrát a se silným celkem se jim to podařilo.

Zisk bodů závodníků v závěrečném kole: 5 – Moravik Marek, 4,5 – Tomáš Vaníček, 3,5 – Michal Vaníček a Pavel Tuma, 3 – Jaroslav Aim a Lukáš Jedlička, 2,5 – Jaroslav Steklý, 1 – Tomáš Knotek. Na soupisce byl i Oldřich Trávníček. Je potěšitelné, že všichni závodníci bodovali. Jejich výkony byly podle očekávání, přece jen je ale nutné pochválit Lukáše Jedličku, který poprvé získal v jednom ligovém turnaji tři body.

Je možné konstatovat, že celek mužů dozrál již i na extraligu, přestože má ve svém středu pouze jednoho hostujícího závodníka, Marka Moravika, když ostatní jsou z Jičína a většinou junioři. Jistě má tento celek perspektivu. Existuje však ještě teoretická možnost postupu vzhledem k tomu, že podle kuloárových informací nemá Mohelnice zájem na postupu. Má sice ve svém středu řadu bývalých reprezentantů, ale mají již svůj věk. I pokud Jičín nepostoupí, je druhé místo v 1. lize největším úspěchem judistů v soutěži družstev v tomto roce.

Konečné pořadí 1. ligy mužů 2008:

1. TJ Sokol Mohelnice 19 bodů (45:25), 2. SKP JUDO Jičín 17 (43:16), 3. Judoclub Havířov 16 (38:19), 4. SKJ Poběžovice 11 (19:37), 5. TSC Turnov 5 (20:36), 6. VTŽ Chomutov 4 (13:53). Skupina o 7. až 12. místo se konala v Hradci Králové a do baráže o udržení v I. lize sestupují Liaz Jablonec a Sokol Hradec Králové B. (jl)