Sokol Hradec Králové startoval ještě vloni v extralize, PSK Hradec Králové disponuje závodníky střediska MV a Turnov je vlastně farmou extraligového Liberce. Chce-li Jičín postoupit do finálové skupiny, musí se posunout na třetí místo, což není nic nemožného.

Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček neměli k dispozici Štěpánka a vyšší váhu zkouší Michal Vaníček, bohužel start ukončil i jeden z nejlepších ligových závodníků Marek Moravik, který je kmenovým členem PSK Hradec Králové. Soupeři v naší skupině jsou podstatně silnější než ve skupině A.
SKP JUDO Jičín – Sokol Hradec Králové 3:3 (27:27). Bodovali Tomáš a Michal Vaníčkovi a Steklý. Nerozhodně Aim. Dále nastoupili Trávníček, Knotek a Bret. Loňský účastník extraligy byl silným soupeřem, ale Jičín měl k vítězství velice blízko. Premiéru v lize si odbyl Bret.

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 2:4 (20:37). Bodovali Tomáš Vaníček a Steklý, nerozhodně Knotek. Dále: Trávníček, Michal Vaníček, Tuma a Jiráček. Překvapivá porážka s Turnovem, kde se očekávalo vítězství Michala Vaníčka a Tumy, který byl přísně potrestán špatným výkladem nových pravidel. Premiéru si v lize mužů odbyl Jiráček.

SKP JUDO Jičín – BeF Home Blansko 5:1 (50:10). Bodovali Tomáš a Michal Vaníčkovi, Tuma, Jiráček a Steklý. Dále Aim. Povinné vítězství nad nejslabším soupeřem skupiny.

SKP JUDO Jičín – PSK Hradec Králové 1:4 (10:35). Bod získal Hrůša, Nerozhodně Tuma Aim. Dále Bušta, Michal Vaníček, Jiráček a Steklý. Favorit skupiny má k dispozici závodníky zařazené do Střediska sportu ministerstva vnitra. Premiéru si odbyl v 1. lize mužů Hrůša.

SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 5:2 (44:20). Body Tomáš a Michal Vaníčkovi, Aim, Tuma a Steklý, dále Hrůša a Jiráček. Cenné vítězství nad soupeřem, který ještě nedávno usiloval o extraligu.

Nejvíce se dařilo Tomáši Vaníčkovi a Steklému, kteří získali čtyři body, dále Michalu Vaníčkovi 3, Tuma získal 2,5, Aim 2, Hruša a Jiráček 1, Trávníček a Knotek po půl bodu, Bretovi a Buštovi se bodovat nepodařilo.

Jičín jistě udělá vše pro to, aby ve druhém kole v domácím prostředí postoupil alespoň na třetí příčku, která zaručuje účast ve finálové skupině. Nebude to úkol lehký, ale není nemožný.

Pořadí skupiny B po úvodním kole: 1. PSK Hradec Králové 9 bodů (22:8), 2.TSC Turnov 8 (22:11), 3. Sokol Hradec Králové 6 (19:14), 4. SKP JUDO Jičín 5 (16:14), 5. Železo Hranice 2 (12:20), 6. BeF HOME Blansko 0 (7:27). ⋌(jl)