Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček sice postrádali úspěšného Jaroslava Aima, ale vrátil se jičínský odchovanec několikanásobný mistr republiky Jiří Šanda, který více než 10 let startoval za USK Praha a s očekáváním se do družstva zařadil i bývalý dorostenecký reprezentant Pavel Letošník. Cílem bylo jednoznačně postoupit do finálové skupiny a to se Jičínu podařilo.

Výsledky hovoří

SKP JUDO Jičín – Sokol Hradec Králové 3:3 (25:25). Bodovali Tomáš a Michal Vaníčkovi a Trávníček. Nerozhodně Matějka. Dále startovali: Tuma, Šanda a Chlada. Zápas, který měl napovědět, jaký bude další vývoj, nic nevyřešil. Naopak se v něm zranil Šanda, který již do dalších zápasů nemohl nastoupit. Kromě vítězů zaslouží pochvalu 17letý Petr Matějka, jenž vybojoval důležitou remizu.

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 3:3 (30:27). Bodovali: Tomáš Vaníček, Pavel Letošník, Miloš Steklý. Nerozhodně Michal Vaníček. Dále nastoupili Hruša, Tuma a Knotek. Důležité vítězství se soupeřem, který je v tabulce před Jičínem. Pochvalu zaslouží všichni vítězové, ale i Michal Vaníček, který vybojoval důležitou remizu.

SKP JUDO Jičín – Bef Home Blansko 5:2 (50:20). Bodovali: Tomáš a Michal Vaníčkovi, Letošník, Knotek a Tuma. Dále nastoupili Hruša a Chlada. Povinné vítězství nad soupeřem, který body obvykle nezískává.

SKP JUDO Jičín – PSK Hradec Králové 3:4 (30:35). Bodovali: Tomáš a Michal Vaníčkovi a Steklý. Dále nastoupili Hruša, Matějka a Jiráček. PSK má namířeno do extraligy vzhledem k tomu, že je Sportovním střediskem ministerství vnitra, nemá o závodníky nouzi. Přestože dostali šanci junioři Hruša, Matějka a Jiráček, skončil zápas vyrovnaně.

SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 6:0 (60:0). Bodovali Tomáš a Michal Vaníčkovi, Trávníček, Letošník, Knotek a Steklý. Nerozhodně Tuma. Přímý souboj o třetí místo ve skupině, protože za jistých okolností mohl Jičín skončit ještě za Hranicemi. Jičínští závodníci byli však velmi dobře motivováni a jednoznačně šli za vítězstvím.

Jak si vedli jednotliví závodníci: 1. Tomáš Vaníček 5 bodů, 2. Michal Vaníček 4,5, 3. Pavel Letošník 3, 4. Oldřich Trávníček, Tomáš Knotek, Miloš Steklý po 2, 7. Pavel Tuma 1,5, 8. Petr Matějka 0,5. Bez bodů: Šanda, Chlada, Hruša a Jiráček.

Pořadí skupiny B po vyřazovacích kolech: 1. PSK Hradec Králové 17 bodů (39:20), 2. TSC Turnov 14 (46:20), 3. SKP JUDO Jičín 12 (36:26), 4. Sokol Hradec Králové 9 (31:33), 5. Železo Hranice 8 (26:37), 6. Bef Home Blansko 0 (13:55).

První tři celky ze skupiny B postupují do finálové skupiny, kde se střetnou s nejlepšími tři celky ze skupiny A a budou bojovat o postup do extraligy. Družstva na 4. – 6. místě z obou skupin bojují o udržení v soutěži.⋌ (jl)