Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček stejně jako v prvním kole nemohli počítat s účastí juniorského reprezentanta Michala Vaníčka, ale nastoupil již Marek Moravik a jeho účast byla znát.

Bohužel se ale zranil Steklý a ani již téměř jistá účast jičínského odchovance Šandy nevyšla, když na poslední chvíli ho USK Praha potřeboval v extralize. Ze soupeřů přijela výrazně posílena družstva Hranic i Blanska. Naopak ve slabší sestavě přijel Jablonec.

Výsledky, bilance

SKP JUDO Jičín – Judoklub Jablonec n. N. 5:1 (50:10). Bodovali: Tomáš Vaníček, Trávníček, Tuma, Moravik a Knotek, nerozhodně Aim, dále nastoupil Štěpánek. Jablonec přijel proti prvnímu kolu ve slabší sestavě, a tak vítězství bylo pro Jičín povinnost.

SKP JUDO Jičín – Baník Ostrava 2:4 (20:35). Bodovali: T. Vaníček a Tuma, nerozhodně Aim. Dále: Trávníček, Moravik, Knotek a Štěpánek.

Loňský účastník extraligy nastoupil v silnější sestavě, ale i vliv domácího prostředí na rozhodčí byl zejména v utkání Moravika citelný.

SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 4:3 (35:30). Body: T. Vaníček, Trávníček, Aim a Moravik. Dále: Tuma, Štěpánek a Knotek. Hranice nastoupily ve značně posílené sestavě, a tak se jednalo o rozhodující zápas o třetí postupové místo. Jičín ho zvládl skvěle.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Havířov 3:3 (25:30). Body: T. Vaníček, Aim, Moravik, nerozhodně Trávníček. Dále: Tuma, Šafařík a Štěpánek. Havířov odvedl Jičínu těsnou porážku z prvního kola. Výkony obou celků jsou velmi vyrovnané.

SKP JUDO Jičín – BeF Blansko 3:2 (27:20). Body: T. Vaníček, Aim a Moravik, nerozhodně Trávníček a Tuma. Dále: Šafařík a Štěpánek. Blansko posílené o závodníky Ruska nebylo lehkým soupeřem. Jičín však zvládl i poslední zápas.

V hodnocení závodníků si nejlépe vedl opět Tomáš Vaníček, který zvítězil ve všech zápasech před časovým limitem. Dále bodovali Moravik a Aim 4 body, Trávníček 3 body, Tuma 2,5 bodů, Knotek 1 bod a bez bodů zůstali Štěpánek a Šafařík.

Pochvalu zasluhují všichni, kteří nastoupili, včetně Štěpánka, jenž obětavě zaskakoval v těžké váze za zraněného Steklého. Více se však očekávalo od Knotka.

Pořadí skupiny B po základních kolech: 1. Baník Ostrava 16 bodů (38:22), 2. Judoclub Havířov 14 (34:23), 3. SKP JUDO Jičín 12 (33:25), 4. Železo Hranice 10 (32:24), 5. Judoklub Jablonec nad Nisou 6 (21:42), 6. BeF Blansko 2 (18:40).

První tři celky ze skupiny A (české) Turnov, Chomutov a Štola Praha postupují společně s prvními 3 celky ze skupiny B (moravské) Ostrava, Havířov a Jičín do finalové části, kde ve dvou turnajích budou bojovat o postup do extraligy. Připomeňme, že Jičín byl v minulém roce ve finálové skupině druhý. ⋌(jl)