Již po páté obhájili judisté druhé místo v první lize České republiky. Je úspěchem, že již nejméně tři roky se tak stalo s vlastními odchovanci, což je v judistickém prostředí neobvyklé.

Šance pro mladé

I když trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček nemohli počítat s Jiřím Šandou a Pavlem Letošníkem, kterému se dařilo v minulém kole, splnili svůj úkol a stříbrnou příčku obhájili. Sice jejich forma nebyla taková, jako ve třetím kole, ale jistě na to měla vliv účast na turnaji ve Francii týden před ligou, což bylo asi neuvážené. Poslední turnaj se konal v Chomutově.

SKP JUDO Jičín – JC Štola Praha 4:3 (32:25). Bodovali: Kubánek, T. Vaníček, Tuma Steklý. Dále nastoupili M. Vaníček, Aim a Jiráček. Štola přijela posílena, ale na Jičín to nestačilo, i když o vítězství musel rozhodovat v těžké váze Steklý, a to on umí.

SKP JUDO Jičín – VTŽ Chomutov 4:2 (37:20). Body: T. a M. Vaníčkovi, Tuma a Knotek. Nerozhodně: Aim, dále Kubánek a Steklý. Domácí, kteří byli druzí v základní skupině, si chtěli vylepšit umístění, Jičín však stejně jako v minulém kole nezaváhal.

SKP JUDO Jičín – Tatran Prachatice 5:2 (47:20). Body: Kubánek, T. a M. Vaníčkovi, Aim a Knotek, dále Tuma Jiráček. V utkání šlo o druhé místo, Prachatice, ještě loňský účastník extraligy a vítěz skupiny A, neměly na dobře připravený a motivovaný Jičín již šanci.

SKP JUDO Jičín – PSK Hradec Králové 1:6 (7:60). Bod získal junior Matějka, dále Kubánek, Hrůša, Aim, Jiráček, Knotek a Steklý. PSK bylo již jistým vítězem soutěže, a tak další borci dostali šanci bojovat v první lize.

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 2:5 (20:47). Body: Tuma a Steklý, dále Kubánek, Hrůša, Matějka, M. Vaníček a Steklý. V posledním utkání nastoupil Jičín již v kombinovaném složení a po sporné porážce Michala Vaníčka již ostatní závodníci přestali věřit ve vítězství.

Pořadí jičínských závodníků v tomto kole: 1. – 2. T. Vaníček a Steklý, oba po třech bodech, 3. – 5. M. Vaníček, Tuma a Kubánek po 2, 6.Aim 1,5, 7. – 8. Knotek, Matějka 1, 9. – 11. Jiráček, Hrůša 0. T. Vaníček, Matějka a Hruša jsou dosud junioři, Kubánek je ještě dorostencem.

Judisté Jičína splnili svoje předsevzetí, když před nimi se umístil pouze PSK Hradec Králové, které postupuje do extraligy. V sobotu se koná v Jičíně mistrovství republiky.

Celkové pořadí finálové skupiny první ligy mužů: 1. PSK Hradec Králové 21 bodů (39:10), 2. SKP JUDO Jičín 15 (32:32), 3. Tatran Prachatice 15 (28:35), 4. Judoclub Štola Praha 11 (30:33), 5. VTŽ Chomutov 6 (21:39), 6. TSC Turnov 4 (24:35).⋌ (jl)