Letos již podruhé museli cestovat do Ostravy, což jistě není žádná výhoda. Na startu se představily první tři celky skupiny A TSC Turnov, VTŽ Chomutov a Judoclub Štola Praha, před dvěma lety účastník extraligy, a skupiny B Baník Ostrava, vloni účastník extraligy, Judoclub Havířov a SKP JUDO Jičín.

Podle pořadí v základní části si celky přinášejí bonifikační body, takže Jičín si přinesl pouze jeden bod. Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček se museli obejít bez Michala Vaníčka, který si doléčuje zranění a nemocných Chlady a Steklého.

 Svůj debut v kategorii mužů absolvovali dorostenci Jan Bušta a Petr Matějka. Stejně jako u dorostu se dlouhodobě prokazuje, že moravská skupina je obtížnější než česká.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Štola Praha 5:1 (45:7). Bodovali: Tomáš Vaníček, Moravik, Knotek, Tuma a Štěpánek. Nerozhodně: Trávníček. Dále Aim, který prohrál s reprezentantem Veselým. Poměrně snadné vítězství s nedávným účastníkem extraligy.

SKP JUDO Jičín – VTŽ Chomutov 7:0 (65:0).
Body: Tomáš Vaníček, Trávníček, Aim, Moravík, Knotek, Tuma a Štěpánek. Nečekaně vysoké vítězství nad nesnadným soupeřem. Nutno ale přiznat, že soupeř byl oslaben.

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 5:2 (40:20). Body: Vaníček, Moravík, Knotek, Tuma a Štěpánek. Dále: dorostenci Bušta a Matějka. Malé derby s vítězem české skupiny nebylo jednoduché, ale o vítězi nebylo pochyb.

SKP JUDO Jičín – Baník Ostrava 2:3 (20:30). Body: Tomáš Vaníček, Moravík. Nerozhodně: Trávníček, Tuma. Dále: Matějka, Knotek a Štěpánek. V dramatickém utkání, které rozhodovalo o prvním místu, byli šťastnější domácí.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Havířov 6:1 (57:10). Body: Tomáš Vaníček, Trávníček, Aim, Moravík, Tuma a Štěpánek. Dále nastoupil Knotek, který prohrál s Jurečkou, jež byl nedávno pátý na MEJ. Snadné vítězství se soupeřem se kterým Jičín bojoval v minulých letech o vítězství se střídavým štěstím.

Nejlépe se dařilo Tomáši Vaníčkovi a Marku Moravíkovi, kteří získali všech 5 bodů, Další pořadí: Tuma 4,5 b, Štěpánek 4 b, Trávníček a Knotek 3 b, Aim 2 b, bez bodů zůstali dorostenci Matějka a Bušta, pro něž byl jistě jejich první ligový turnaj kategorie mužů velkým poučením. Vedle Moravíka a Tumy dokázal i Tomáš Vaníček, že je oporou celku mužů a věříme, že se zařadí i další závodníci a pro Jičín se stane extraliga skutečností.

Vzhledem k bonifikačním bodům bude asi postup do extraligy v posledním turnaji, který se koná již v sobotu 10. října v Turnově velmi obtížný, protože Baník Ostrava má náskok čtyř bodů a stejně jako SKP JUDO Jičín převyšoval ostatní celky.

Pořadí finálové skupiny po prvním turnaji, včetně započítaných bonifikačních bodů: 1. Baník Ostrava 13 bodů (21:8), 2. SKP JUDO Jičín 9 (25:7), 3. Judoclub Štola Praha 7 (16:13), 4. Judoclub Havířov 6 (15:18), 5. TSC Turnov 5 (14:20), 6. VTŽ Chomutov 2 (5:30).⋌ (jl)