Mezi nimi se neztratili domácí borci z SKP JUDO Jičín, kteří vybojovali čtyři medaile – dvě stříbrné a po jedné zlaté a bronzové.

Po slavnostním zahájení převzal ocenění člen jičínského klubu ing. Antonín Vejsada, plaketa Krajského svazu juda mu byla udělena u příležitosti jeho životního jubilea. Na čtyřech tatami pak probíhaly boje v osmi hmotnostních kategoriích juniorů a sedmi juniorek.

Za chyby se platí

Zjičínských závodníků se roli favorita bohužel nepodařilo naplnit v hmotnosti do 60 kg Tomáši Vaníčkovi. Ten se bez problémů probojoval až do finále, kde se však v polovině zápasu jeho finálovému soupeři podařila technika, kterou rozhodčí ocenili iponem a zápas ukončili. Tomáš tak tentokrát loňský titul neobhájil a skončil druhý. Výborně si vedl v hmotnosti do 90 kg Petr Jiráček, který se také probojoval až do finále. I v tomto posledním zápase vysoko vedl, ale po zaváhání v boji na zemi prohrál na držení a obsadil rovněž druhé místo. Dobře bojoval i devátý Petr Matějka v nejvíce obsazené hmotnostní kategorii do 73 kg.

Mezi juniorkami bojovaly tři jičínské závodnice. Nejlépe si z nich vedla v nejtěžší hmotnostní kategorii + 78 kg Naďa Longinová, která po loňské bronzové medaili tentokrát prošla soutěží bez zaváhání. Ve všech svých čtyřech zápasech zvítězila před časovým limitem a získala zaslouženě titul mistryně České republiky. Velkou pochvalu zasluhuje také Denisa Vávrová, která v hmotnosti do 63 kg prohrála jen s pozdější vítězkou a v zápase o třetí místo, ve kterém se zranila, nevzdala a svedla statečný boj, na jehož konci byla zasloužená bronzová medaile. Další jičínští závodníci se již mezi nejlepší neprosadili.

Závěrem patří ještě poděkování všem pořadatelům i dalším, kteří se zasloužili o úspěšný průběh mistrovství.

Výsledky jičínských závodníků a závodnic – junioři, 60 kg: 2. Tomáš Vaníček, 66 kg: 16. Jan Bušta, 26. – 28. Josef Hruša a Tomáš Kubánek, 73 kg: 9. Petr Matějka, 13. – 16. Tomáš Kozelka a Petr Janata, 21. Václav Novák, 90 kg: 2. Petr Jiráček.

Juniorky, 57 kg: 13. Jolana Sýkorová, 63 kg: 3. Denisa Vávrová, +78 kg: 1. Naďa Longinová.⋌ (ps)