Do Jičína se sjela družstva starších žákyň U15 z Pardubic, Trutnova, Hradce Králové, Říčan, Strakonic, Karlových Varů a Klatov, která ve dvou skupinách bojovala o co nejlepší umístění. Domácí hráčky postupovaly ze skupiny z prvního místa a ve finále narazily na tradičního soupeře z Hradce Králové, který byl tentokrát nad jejich síly.
Výsledky turnaje: 1. Hradec Králové, 2. Jičín, 3. Strakonice, 4. Karlovy Vary, 5. Pardubice, 6. Klatovy, 7. Říčany, 8. Trutnov.

„Děkujeme družstvům za účast a děvčatům za předvedené výkony. Turnaj rozhodně splnil svůj přípravný účel a teď už se všichni těšíme na výkony našich basketbalistek v lize starších žákyň," hodnotil turnaj tým BSK Jičín.

SPORTOVNÍ DNY S BSK

Klub BSK TJ Jičín navíc pořádal v rámci náboru nových hráček sportovní dny na základních školách. Děti z prvního stupně si mohly ve svých školách a tělocvičnách vyzkoušet něco málo z basketbalu.

Cílem bylo projít sportovními stanovišti zaměřenými na basketbal a vyzkoušet si tak své dovednosti v praxi. Po splnění všech úkolů byla pro každého připravena drobná odměna.

„Dívky, kterým se basketbal zalíbil, mají možnost se k nám přidat a stát se hráčkou BSK TJ Jičín. Naše přípravka trénuje úterky a pátky od 16.00 – 17.30 ve velké tělocvičně 4. ZŠ." Těšíme se na naše nové nadějné basketbalistky," uvedl oddíl BSK Jičín k náboru. Vaše dotazy zodpoví Tereza Mikulová, e-mailová adresa: basketjicin@basketjicin.cz, telefon: 774930110. ⋌(bsk, re)