V kategorii mladších žáků je tato soutěž nejvyšší, kterou mohou absolvovat.

Do Jičína se sjelo více jak sto nejmenších plavců ze všech oddílů Královéhradeckého kraje. Disciplínami nabitá sobota přinesla všem rodičům a přítomným divákům velmi napínavou podívanou a mnohdy se v bazénu děly vskutku nevídané souboje. Mladí plavci ukázali neskutečnou bojovnost.

ÚSPĚCH DOMÁCÍ VÝPRAVY

Třináctičlenné jičínské družstvo dokonale využilo znalost domácího bazénu a v bouřlivé atmosféře si vyplavalo dvanáct medailových umístění.

V kategorii devítiletých se dokonce podařilo jičínským děvčatům získat i titul přeborníka kraje, a to Petře Smolíkové na trati 100 m znak a Tereze Myškové na obou prsařských tratích. K těmto umístěním přidala Petra Smolíková stříbrnou medaili na trati 100 m polohový závod, Tereza Myšková třetí místo na stejné trati a druhé místo na 50 m motýl.

K těmto dvěma medailistkám se ještě připojily Anna Viková, která si vyplavala dvě stříbrné medaile na tratích 50 a 100 m prsa, dále pak Adriana Hátlová rovněž dvě třetí místa na 50 m znak a motýlek. Do medailové sbírky jičínských plavců přidal cenný kov i Jakub Krejčí, a to na trati 50 m prsa a na stejné trati o polovinu delší skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Překvapili i ostatní nejmladší plavci, kteří přišli do oddílu v loňském roce jako nezkušení nováčci a mnozí z nich okusili atmosféru na závodech vůbec poprvé. I přestože bojovali s velkou trémou a na medaile nedosáhli, byla na nich vidět velká bojovnost a snaha. Pochvalu zaslouží všichni jmenovaní – Amálka Bulířová – 6. místo 100 m prsa, Terezka Dušková 14. místo 50 m znak, Kristinka Škaloudová na stejné trati 11. místo, Nathan Hatahaway 9. místo 50 m znak.

Z osmiletých plavců si svou premiéru na velkých závodech vyzkoušeli Lukáš Janatka, kterému jen těsně o několik setin „proplavaly" dvě medaile doslova mezi prsty a skončil jen kousek za stupni vítězů dvakrát na čtvrtém místě (tratě 50 m znak a kraul). Sebastián Folprecht na trati 50 m znak získal šesté místo, Nicol Petrová si doplavala na trati 50 m prsa pro sedmé místo a nejmladší jičínská závodnice Veronika Šimková skončila na 50 m prsa na šesté příčce. Za zmínku rovněž stojí i fakt, že všichni z našich svěřenců si zlepšili své osobní rekordy, a to některé i o několik vteřin!

V závěrečných štafetách na 4x50 m volný způsob nastupovala jičínská děvčata ve složení Petra Smolíková, Adriana Hátlová, Tereza Myšková a Anna Viková s odhodláním „porvat" se o co nejlepší výsledek a získat cenný kov i na štafetě. V nesmírně dramatickém souboji držely „jičíňačky" těsné vítězství už od prvního úseku před děvčaty z Hradce Králové, což se jim nakonec podařilo a zaslouženě zvítězily a staly se přebornicemi kraje i ve štafetě!

„Všem dětem, kteří se závodů účastnili děkujeme a musíme upřímně všechny velmi pochválit. Zároveň všem přejeme zasloužený odpočinek a mnoho dalších podobných úspěchů i na podzim.

Celý průběh závodů měl stejně jako v předchozích letech velmi přátelskou atmosféru a velký dík patří hlavně i pořadatelům celé akce," hodnotili závody členové plaveckého oddílu Delfín Jičín.

(Dej)