Nabídl velice zajímavé srovnání hráčů, startujících v různých mistrovských soutěžích za SKK Jičín s řadou neregistrovaných, kteří se však tomuto sportu věnují také pravidelně.

Silná osmička

Podle předpokladů přineslo celé klání nejedno překvapení. Sítem základních skupin neprošly opory A týmu SKK Jičín Jiří Vejvara, či třetiligového béčka SKK Jaroslav Kříž. Vítězi základních pětičlenných skupin se stali Vinkler, Čermák, Josef Vejvara, L. Vik, M. Bureš, F. Černý, J. Pristanda a Pitthard. Další hráč A týmu, Josef Vejvara, vypadl v osmifinále. Tam se naopak ve skvělém světle představili „nestárnoucí“ sedmdesátníci František Čermák a Václav Dědina, kteří se probojovali mezi nejlepší osmičku turnaje!

 Zápasy play off skvěle procházel až do semifinále Pavel Kříž, který dosáhl i nejlepšího náhozu dne 107 kuželek. V semifinále jej však vyřadil Vích, velké překvapení sprintu, poměrem 79:68.

 Finále tak mohlo být kompletně v režii neregistrovaných. To kdyby ve druhém semifinále uspěl Pitthard proti Lukáši Vikovi. Zde se však překvapení nekonalo, Vik zvítězil 81:79. Souboj o třetí příčku vyzněl jednoznačně 2:0 (90:80 a 88:74) pro Pavla Kříže. Finále naopak po úvodní výhře Vícha 89:63, srovnal Vik (80:67) na 1:1, a tak o vítězi rozhodovala náhlá smrt na tři hody! Zde rozhodl o svém triumfu Lukáš Vik 19:16 a mohl se radovat! ⋌Jiří Kapucián