Jičínští po středečním zaváhání ve Frýdku-Místku chtěli odehrát dobrý zápas a být domácím těžkým protivníkem. Trenéři hostí opět nemohli počítat se zraněným Bryknerem, naopak extraligovou premiéru si odbyl dvacetiletý Karban.

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 28:21 (15:8). Začátek zápasu se házenkářům Jičína poměrně vydařil. Pět minut před koncem prvního dějství vedli Pražané rozdílem dvou branek 9:7, závěr se ale Jičínským hrubě nevydařil. Hosté nezvládli svou přesilovou hru a to se na jejich psychice výrazně podepsalo. Dalšími naprosto zbytečnými chybami posadili hráče Dukly na koně a ti toho dokonale využili k navýšení svého náskoku na 15:8.

Zbytečné chyby

Nepovedený závěr první půle zanechal na Jičínských stopy i v prvních minutách půle druhé. Domácím stačilo čekat na chyby hostujících hráčů, které bohužel stále přicházely. Již v mnohem lepší pohodě hrající hráči Dukly nabídnuté příležitosti trestali. V závěrečných minutách si Pražané hlídali vypracovaný náskok.

Jičínští tak podruhé po sobě prohráli, tentokrát se silným soupeřem. Hosté doplatili na výpadek na konci první půle, který je připravil o možnost sehrát s Duklou vyrovnanější partii. Kladem byla poměrně slušně fungující obranná hra Jičína, která si zdárně dokázala poradit s postupným útokem domácích. Naopak počet technických chyb byl obrovský a velmi významně se podepsal pod konečný výsledek.

Skutečně, pokud chtějí hrát Jičínští vyrovnané partie se silnějšími týmy, musí se bezpodmínečně vyvarovat velkému množství ztrát míče, které tyto zkušené celky nemilosrdně trestají.

Sestava a branky: Veverka, Barák – Král 6/1, Bareš 4, Kvasnička 3/2, Babák, Rychna a Lepieš po 2, M. Novotný a Mrklas po 1, Mašát, Šulc, Šebek, Karban. Sled branek: 2:2, 6:2, 6:5, 9:7, 15:8, 19:10, 22:11, 23:14, 23:18, 27:19.

V sobotu 4. října přivítají jičínští házenkáři od 18 hodin již tradičního soupeře, tým HK Město Lovosice. (bama)