Přivítali Jičín, a pokud by zvítězili, poskočili by z posledního místa až na desátou příčku a do play-out by šli díky bonifikaci se dvěma body k dobru. To se podařilo. Zápas skončil vítězstvím domácích 31:26, ale do 23. minuty měl vyrovnaný průběh.

Hlasy trenérů

A jak viděl zápas jičínský trenér Petr Babák? „Do utkání jsme vstoupili špatně, dá se říci už i tím, že jsme přijeli akorát na krev, což ovšem není omluva. U nás je problém už tři týdny s řadou zraněných a nedoléčených hráčů. Ukázalo se, jak moc nám chybí obranná hra Martina Bareše, což se projevuje už poslední tři zápasy,“ říká bezprostředně po utkání a dodává.

„Mohli jsme se na dnešek připravit lépe, v kádru ale máme takové typy hráčů, kteří nejsou schopni určité úkoly plnit. Hráči si mysleli, že to tady jen odehrají, což mě velice mrzí. U určitých hráčů je stagnace výkonu už delší dobu, takže to je jedna z věcí. Druhá je, že v brance těch zákroků nebylo také mnoho, z čehož se rekrutuje naprosto jednoznačné vítězství domácího týmu.“

Richard Buček (Sokol HC Přerov): „Celý týden jsme si říkali, že dnes hrajeme o život a nemůžeme si dovolit ztratit tento zápas. Věděli jsme, že Jičín je velice dobrý tým, ale že mu relativně už o nic nejde. Věřili jsme, že když se dostaneme do vedení, tak to pro psychiku jeho hráčů bude trošku horší, protože jim bude chybět motivace.“

Opět do Zubří

Základní část skončila, Jičín postoupil ze sedmého místa do čtvrtfinále play off a v neděli ho čeká cesta do Zubří. Hraje se na dvě vítězná utkání v termínech 14., 17. a 21. března. Zbývající čtvrtfinálové dvojice: Dukla Praha – Kopřivnice, Hranice – Lovosice a Karviná – Plzeň. ⋌(dk, jp)