Po pomalejším rozjezdu získali domácí převahu a s přibývajícími minutami navyšovali své vedení na průběžných 10:4. Závěr prvního poločasu ale házenkáři Jičína nezvládli a laxním přístupem umožnili nadšeně bojujícím hráčům Třeboně srovnat na poločasových 11:11. Po změně stran drželi hosté dlouho krok, ve 41. minutě svítil na ukazateli stav 17:16. Teprve v posledních dvaceti minutách zápasu potvrdili Jičínští roli favorita a nakonec zvítězili rozdílem deseti branek v poměru 30:20. Sled branek: 4:1, 7:3, 10:4, 11:11, 15:12, 17:16, 22:16, 28:18, 30:20. A jak viděli utkání trenéři?

Vladislav Jordák (Jiskra Třeboň): „Výsledek vypadá hrozivě, ale kluci bojovali. Zejména jsem spokojen s výkony starších pardálů, je to generace starších házenkářů, kteří přistupují k zápasům i tréninkům zodpovědně, to nelze říct o našich mladících. Kvalita Jičína je jasná, vyhrál zaslouženě. Na palubovce byl vidět Tomáš Babák, jeho technika roste. „Ještě není zcela v pořádku, na Dukle utrpěl zranění a pozvolna začíná s tréninkem, zdá se, že posilovna mu sedla,“ dodává Tomášův otec Petr Babák, jinak také sportovní ředitel jičínského klubu.

Aleš Babák, trenér Jičína: „Soupeře jsme podcenili, v poslední době se moc netrénovalo, absentovali vysokoškoláci, účast na různých kursech a také reprezentační povinnosti. Takže nakonec jsme rádi za desetibrankovou výhru. Tak vysokou prohru si Třeboň nezasloužila. Víme, že doma nesmíme ztrácet body, ale dnes to vypadalo, jako by naši hráči na to neslyšeli“.

Zítra Jičín cestuje do Brna, doma se představí až 25. února proti Lovosicím. Fakta z utkání na straně 20. ⋌(jp)